Windows 8.1'in desteği yarın sona erecek

@513242 Linux dağıtımları kasması imkansız en kötü Bodhi Puppy Linux açarlar.

Kurulmuyor demedim ki. 8.1'deyken ben de 7 sürücülerini kullanıyordum eski sistemimde. Ama sıkıntı sürücüler değil de performans ise ne olacak?

Hocam kurulduktan sonra ayar yapınca kasmaması lazım.
Çünkü benim sistemim vardı:
Intel Core 2 Duo T5450.
2 GB RAM.
120 GB HDD.
Anakart gömülü ekran kartı 358 MB.
8.1 ve 10 Lite ve LTSB sürümleri bayağı iyi çalışıyordu.
Yani 7 kaldıran her sistem kaldırır 8.1 ve 10 LTSB'yi.

Pratikte her zaman öyle olmuyor işte o iş. Windows 7, 10 ve 11'de kasan laptopta 8.1 su gibi akıyor mesela.

Biliyorum hocam.
Pratikte öyle benden kötü sistem zaten 7 kaldırmaz.
@AJFA hocam 8.1 desteği bitti 10 LTSB 2015 de ayar yapıp 8.1'den hızlı olur.

@513242 Windows 7 sürücüleri 8 8.1 10'a kuruluyor.
Sen her bilgisayara 8.1 kurulur mu zannediyorsun? Eğer öyleyse çok büyük bir yanılgı içindesin.
Bu fotoğraf benden gelsin. (8 yüklüydü 8.1e yükseltme denemiştim önceden)
1673529767420.png

Benim için gelmiş geçmiş en iyiydi, Microsoft 10'a 11'e geçelim diye ağlıyor.

Sen her bilgisayara 8.1 kurulur mu zannediyorsun? Eğer öyleyse çok büyük bir yanılgı içindesin.
Bu fotoğraf benden gelsin. (8 yüklüydü 8.1e yükseltme denemiştim önceden)
Eki Görüntüle 1630554

Core 2 Duo ve üstünde sıkıntı olmaz.
Sen en kötü Puppy Linux kullanırsın onun kasması imkansız çünkü 256 MB RAM istiyor.

@513242 Windows Vista Premium çalıştıran PC Windows 10 kadar rahat çalıştırır yani 2007 model iyi masüstü ve dizüstü bilgisayarlar için.

Son düzenleme:
Senin bu mesaji yazdigin Technopat sunuculari Linux kullaniyor, hatirlatayim dedim.
Sistem hizli olsun diye surumden surume atlamaya devam edebilirsin. Yanliz modlu ISO, eski surum falan bir yere kadar :)
Linux geliştiriciler için en iyi işletim sistemi, ama Windows kolaylık işletim sistemi.

Linux geliştiriciler için en iyi işletim sistemi, ama Windows kolaylık işletim sistemi.
Linux o kadar da zor degil aslinda. Bazi oyunlar vb. sorun cikartinca ugrastiriyor sadece.
Aksine Linux Mint gibi son kullanici icin yapilan dagitimlar terminal kullanimini azaltiyor ve her gun gelisiyor. Linux birkac yila herkesin zorlanmadan kullanabilecegi bir isletim sistemi olacak.
Su anki haliyle ogrenmek cok da zor degil bana kalirsa.

Linux o kadar da zor degil aslinda. Bazi oyunlar vb. sorun cikartinca ugrastiriyor sadece.
Aksine Linux Mint gibi son kullanici icin yapilan dagitimlar terminal kullanimini azaltiyor ve her gun gelisiyor. Linux birkac yila herkesin zorlanmadan kullanabilecegi bir isletim sistemi olacak.
Su anki haliyle ogrenmek cok da zor degil bana kalirsa.
Windows'tan Linux'a geçmek zor olur ama. Ben de Linux istemiyor değilim, Pardus kullanınca merak etmeye başladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı