Windows 8.1'in desteği yarın sona erecek

Core 2 Duo ve üstünde sıkıntı olmaz.
Sen en kötü puppy Linux kullanırsın onun kasması imkansız çünkü 256 MB RAM istiyor.

Sen sadece RAM'e mi bakıyorsun? Diğer bileşenlere hiç mi bakmazsın?

@513242 Windows Vista Premium çalıştıran PC Windows 10 kadar rahat çalıştırır yani 2007 model iyi masüstü ve dizüstü bilgisayarlar için.

Tamam senin için öyle olsun. :D Vista çalıştıran her PC Windows 10 çalıştırmaz. Benim bilgisayar çalıştıramıyor?

Windows'tan Linux'a geçmek zor olur ama. Ben de Linux istemiyor değilim, Pardus kullanınca merak etmeye başladım.
Zor degil. Ben eskiden windows fanboyuydum hatta :D Bir arkadas sagolsun bana Linux'u ogretti, bir ay gecmeden alistim.
Terminal'e hakim olundugunda anlasiliyor Linux'un ne kadar iyi oldugu.

Zor degil. Ben eskiden windows fanboyuydum hatta :D Bir arkadas sagolsun bana Linux'u ogretti, bir ay gecmeden alistim.
Terminal'e hakim olundugunda anlasiliyor Linux'un ne kadar iyi oldugu.
O arkadaş kim? Ben de bi' ara öğrenmek istiyorum ama üşeniyorum. Windows'tan Linux'a geçmek zor.

Sen sadece RAM'e mi bakıyorsun? Diğer bileşenlere hiç mi bakmazsın?

Tamam senin için öyle olsun. :D Vista çalıştıran her PC Windows 10 çalıştırmaz. Benim bilgisayar çalıştıramıyor?

256 MB RAM istiyor 600 MHz işlemci Puppy Linux o kasarsa XP bile kasar.
Vista Premium çalıştıran dedim Vista çalıştıran değil ve SSD varsa 10 kasmaz.
Senin işlemci çok eski olduğu için olabilir mi?
Core 2 Duo işlemci olsa kurabilirsin 8 üstünü.

Hocam valla zor degil :D Windows'da deneyim varsa daha da kolay olur hatta.
Usenmeyin, eglenceli.
Yallah... VMware ile başlayalım o zaman.
Ekran görüntüsü_20230113_165329.png

Vista Premium çalıştıran dedim Vista çalıştıran değil ve SSD varsa 10 kasmaz.
Bende SSD var, 32 bit denediğimde (bypass ile bir şekilde kuruldu, mavi ekran veriyordu arada) masaüstünde dolaşamıyordum. İşlemci kullanımı direk %100e fırlıyordu. (21H2 kurmuştum eski sürümler kurulmuyordu) 64 bit ise hiç boot etmiyor. Sol üst de bir hata kodu beliriyor ve restart atıyor. 8.1 32 bit de sürekli bsod yiyordu kurulum ekranında. 64 bit hiç çalışamıyor.
1) Vista çalıştıran her PC 10u rahatlıkla çalıştıramaz.
2) SSD takılan bütün bilgisayarlarda windows 10 rahat çalışacak diye bir şey yok.
Yani senin "SSD varsa 10 kasmaz" mesajın da yalan oldu. :)
PCde SSD olduğuna inanmıyorsan şöyle bir kanıt bırakayım.
Win8 kullanmıyor muydun diyeceksin bence, ona da şöyle cevap vereyim.
Win8 aslında hız açısından iyiydi fakat belli bir süre sonra kasmaya başlıyordu ve kapanmıyordu. (Kapat tuşuna bastıktan 7 ya da 8 dakika sonra zorla kapanıyordu) Şuan XP + 7 var.
1673622666177.png

@202 Çağan hocam, Linux Mint şu anlık güzel duruyor. Ama asla Linux Mint kuramam ana bilgisayara. Babam Linux düşmanı. Bir gün Windows Linux'a ters düşerse babam yine Windows'u seçer, eminim.

@202 Çağan hocam, Linux Mint şu anlık güzel duruyor. Ama asla Linux Mint kuramam ana bilgisayara. Babam Linux düşmanı. Bir gün Windows Linux'a ters düşerse babam yine Windows'u seçer, eminim.
Dualboot yapabilirsiniz hocam. Bilgisayar acildiginda "windows mu Linux mu?" diye sorar. Babaniz yinede istemezse Linux'u gizleriz 😎

Geri
Yukarı