Windows bilgisayara macOS kurulur mu?

Cicenes35

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba, ben arkadaşımın bilgisayarına macOS High Sierra kuracağım ancak arkadaşımın bilgisayarı Windows. Acaba Windows bilgisayara macOS kurulur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aşağıdan Monterey imajını indirip USB'ye BalenaEtcher ile yazdırdıktan sonra oluşan yeni OC EFI adlı bölümün içinden EFI\OC'ye girip 5. Nesil Broadwell U serisi isimli olan configin adını config.plist olarak değiştirin. Sonrasında dualboot kuracaksanız diskten bir bölüm ayırıp o bölümü biçimlendirin, kurulumda tekrardan AFPS olarak biçimlendireceksiniz. Son olarak BIOS ayarlarını yapıp kuruluma geçmeyi deneyin.
Ek olarak Wi-Fi ve Ethernet kartı modellerini belirtin.

Aşağıdan Monterey imajını indirip USB'ye balenaEtcher ile yazdırdıktan sonra oluşan yeni OC EFI adlı bölümün içinden EFI\OC'ye girip 5. nesil broadwell u serisi isimli olan Config'in adını config.plist olarak değiştirin. Sonrasında dualboot kuracaksanız diskten bir bölüm ayırıp o bölümü biçimlendirin, kurulumda tekrardan afps olarak biçimlendireceksiniz. Son olarak BIOS ayarlarını yapıp kuruluma geçmeyi deneyin.
Ek olarak Wi-Fi ve Ethernet kartı modellerini belirtin.

Teşekkürler sevgili dostum senin sayende yazılım hakkında bilgim daha fazla bilgim arttı ve arkadaşıma onun istediği sürümü sürpriz olarak yapacağım sonunda.

Kurulumdan sonra da bazı işlemler yapmak lazım hocam, kurduğunuzda yeni konu açıp yardım isteyebilirsiniz. Kurulum sırasında sorun yaşarsanız belirtebilirsiniz.

Kurulumdan sonra da bazı işlemler yapmak lazım hocam, kurduğunuzda yeni konu açıp yardım isteyebilirsiniz. Kurulum sırasında sorun yaşarsanız belirtebilirsiniz.
Tamamdır teşekkür ederim yine çok yardımcı oldunuz gerçekten dediğiniz gibi eğer sorun yaşarsam yeni konu açarım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı