Çözüldü WoeUSB "erişim engellendi" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kernelginar

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
20
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptop: ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323
İşlemci: i5-10300H
Ekran kartı: GTX 1650
RAM: 8 GB 3200 MHz DDR4 Laptop
Dahili Depolama: Intel SSDPEKNU512GZ
Meslek
Öğrenci
Merhabalar.

WoeUSB ile Windows ISO dosyasını yazdırmaya çalışıyorum ama "erişim engellendi." hatası veriyor. Komutu sudo ile kullanıyorum.
Belki bundan dolayı olmuyordur dedim ve önce root hesaba sudo su ile geçtim ardından kullanmaya karar verdim ama bu sefer yine olmadı.

Ekran görüntüsü 2022-03-08 09-47-15.png

Elementary OS kullanıyorum. Dual boot kuracaktım fakat Gparted ile bölümlendirme yaparken direkt hepsini sildi SSD'nin. Şu an Windows bulunmuyor.

Çözüm
sudo woeusb --device </home/tesla/İndirilenler/Win10_21H2_Turkish_x64.iso> /dev/sdb --target-filesystem ntfs komutunu kullanıyorum.
</home/tesla/İndirilenler/Win10_21H2_Turkish_x64.iso> kısmındaki < ve > işaretlerini kaldırmanız gerekiyor. Bu şekilde dener misiniz?

Kod:
sudo woeusb --device /home/tesla/İndirilenler/Win10_21H2_Turkish_x64.iso /dev/sdb --target-filesystem NTFS
Ben bu konudaki 2.yol ile geçebilmiştim WoeUSB ile hata alıyordum.

Komut çıktısında yazdığı gibi souce (kaynak) ve target (hedef) belirtmeniz gerekiyor.
Kaynak dediği ISO dosyası, hedef dediği de USB bellek olacak herhalde.

sudo woeusb --device </home/tesla/İndirilenler/Win10_21H2_Turkish_x64.iso> /dev/sdb --target-filesystem ntfs komutunu kullanıyorum.

</home/tesla/İndirilenler/Win10_21H2_Turkish_x64.iso> kısmındaki < ve > işaretlerini kaldırmanız gerekiyor. Bu şekilde dener misiniz?

Kod:
sudo woeusb --device /home/tesla/İndirilenler/Win10_21H2_Turkish_x64.iso /dev/sdb --target-filesystem NTFS

Çözüm

Kod:

Sorun çözüldü. Çözüm olarak raporladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı