Xiaomi bootloader kilidi açılırken "this device is not activated" hatası

Bora55

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Fx-6300
GPU: Rx580 8Gb
RAM: 4+8 Gb Ram
PSU: SilverStone 1200W
Anakart: A960m-m3
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Telefonum POCO X3 Pro. Yakın zamanda garantisi bitmesinden dolayı ve aynı zamanda hala eski versiyonda takıldığımdan (güncelleme gelmesi için her türlü şeyi denedim gelmedi, şu anda MIUI 13 Android 12 var) Custom ROM yüklemeye karar verdim.
Ancak tabii ki önce bootloader kilidini açmam gerekiyordu. Gerekli her şeyi yaptım: OEM kilit açmayı açtım, USB hata ayıklamayı açtım. Aynı zamanda mi kilit açma kısmından cihaz ve hesabımı ekledim. 1 hafta bekledikten sonra aşağıdaki fotoğraftaki gibi hata aldım.

IMG-20240114-WA0011(1).jpg

Şu anda bu sebepten açamıyorum bootloader kilidini. İnternetten baktığımda ise birçok kişinin karşılaştığını ve bir çözümünün olmadığını gördüm sizce ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-01-23-10-59-25-491_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-01-23-10-59-25-491_com.android.settings.jpg
    55 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Telefonum POCO X3 Pro. Yakın zamanda garantisi bitmesinden dolayı ve aynı zamanda hala eski versiyonda takıldığımdan (güncelleme gelmesi için her türlü şeyi denedim gelmedi, şu anda MIUI 13 Android 12 var) Custom ROM yüklemeye karar verdim.
Ancak tabii ki önce bootloader kilidini açmam gerekiyordu. Gerekli her şeyi yaptım: OEM kilit açmayı açtım, USB hata ayıklamayı açtım. Aynı zamanda mi kilit açma kısmından cihaz ve hesabımı ekledim. 1 hafta bekledikten sonra aşağıdaki fotoğraftaki gibi hata aldım.

Eki Görüntüle 2093656

Şu anda bu sebepten açamıyorum bootloader kilidini. İnternetten baktığımda ise birçok kişinin karşılaştığını ve bir çözümünün olmadığını gördüm sizce ne yapabilirim?

SIM kartınızı çıkardınız mı?

SIM kartınızı çıkardınız mı?

Kilidi açmayı denemeden önce cihaz kapalıyken hafıza kartını çıkarmak için çıkarmıştım hocam. Sonrasında geri takmıştım.

Mi kilit açma durumuna girin ve hesabınız ile giriş yapın tabii Wi-Fi değil kendi internetinizi kullanın.
Zaten öyle yapmıştım hocam. Ki aynı zamanda tekrardan denedim dediğinizi ve hata aldıktan 1 hafta sonra bir daha kilit açmayı denedim aynı hatayı aldım.

Tekrar takın ve şifresi varsa şifresini girip deneyebilir misiniz?

Demek istediğim hocam yalnızca cihaz kapalıyken anlık çıkmış oldu SIM kartı. Onun haricinde hep cihaza takılı idi.

Şimdi tekrardan Mi kilit açma kısmından hesap eklemeyi denedim. Hata verdi. Mi hesabımın oturumunu kapatıp tekrardan giriş yaptım ve denedim. Cihaz ile hesabın ilişkilendirildiğini söyledi. Akşam tekrardan bootloader kilidini açmayı deneyeceğim. Ancak bunların aynısını zaten geçen bir daha yapmıştım. Ve aynı hatayı almıştım.

Mi hesabınız telefonda girili ve aktif mi?
Evet hocam.

Şimdi tekrardan mi kilit açma kısmından hesap eklemeyi denedim. Hata verdi. Mi hesabımın oturumunu kapatıp tekrardan giriş yaptım ve denedim. Cihaz ile hesabın ilişkilendirildiğini söyledi. Akşam tekrardan bootloader kilidini açmayı deneyeceğim. Ancak bunların aynısını zaten geçen bir daha yapmıştım.

Evet hocam.

Tamam biraz araştırdım bu sorunu yaşayan birinin IMEI'si orijinal bir Xiaomi telefonuna ait değilmiş.

IMEI'niz orijinal ve elinizdeki cihaza mı ait?

Bunu IMEI sorgulayarak öğrenebilirsiniz.

Bu işlemlerin hepsini tek ve aynı Mi hesabı üzerinden yapmanız gerektiğini de unutmayın.

Tamam biraz araştırdım bu sorunu yaşayan birinin IMEI'si orijinal bir Xiaomi telefonuna ait değilmiş.

IMEI'niz orijinal ve elinizdeki cihaza mı ait?

Bunu IMEI sorgulayarak öğrenebilirsiniz.
Yakın zamanda anakart değişimi yapılmıştı. IMEI'leri Xiaomi'nin sitesinden kontrol etmiştim. Her ikisinde de cihaz bilgisi çıkıyor. Kayıtlı.

Geri
Yukarı