Xiaomi Mi 6 vs Huawei P20 Lite

Merhabalar. İkisinin arasında kaldım hangisini almalıyım? Benim için önemli olan kamera, batarya ve uzun ömürlü olması.
Mi 6 kullanıyorum kamerasından memnunum ancak düşük ışıkta bazen sıkıntı çıkarıyor onun dışında pek sorun yok. Batarya konusunda da iyi olduğunu söyleyebilirim. P20 Lite ne kullandım ne de kullanan biriyle karşılaştım onun hakkında yorum yapamayacağım maalesef.

P20 Lite kamera açısından daha iyi. Huawei'nin çok iyi bir garantisi var bu da uzun ömür sağlayacağını düşünüyorum. Çok Oyun oynamayacaksan P20 Lite'ı tercih etmelisin.
Bir de güncelleme konusunda, P20 lite yeni çıktı daha uzun güncelleme alacaktır.

Karşılaştırmasına kendiniz bakın.
Xiaomi Mi 6 (64 GB / 4 GB) - Huawei P20 Lite Karşılaştırması - Epey
Yerinizde olsam düşünmeden Mi 6 alırdım.
Sizin yaptığınız şuna benziyor. Hemen hemen aynı fiyata sahip olan bir Windows pc ile Mac bilgisayarın sadece özelliklerine bakarak karşılaştırmak gibi. Halbuki işin ayrıntılarına girdiğinizde işin sadece özellik değil yazılım, kasa sağlamlığı, panel kalitesi vb. şeylerin daha da önemli olduğunu anlıyorsunuz. Buradan Mac'i övmüyorum yanlış anlaşılmasın. Sadece çok sık yapılan hatayı yazarak bu konuyla bağdaştırdım.

Ben 4 gün önce P20 Lite siyah renk aldım. Aslında kafamda zenfone 5Z almak vardı fakat ileride sıkıntı çıkarma ihtimalinin yüksek olduğu ve böyle bir durumda garanti konusunda çok da yardımcı olmayacaklarını birçok kişiden,forumdan ve kullanıcıdan işittim.
Objektif bir şekilde telefonu size değerlendireyim.
Telefonun tasarımı ağırlığı şekli filan gerçekten çok hoş. Büyük değil ama internette görüldüğü kadar da küçük değil. En azından ben daha küçük bir şey bekliyordum. EMUI 8 arayüzü ile geliyor ve gerçekten EMUI tamamen kullanıcı hayatını kolaylaştırmak adına yapılmış bir arayüz. Telefon hareketleri ile çok güzel özelliklere ulaşabiliyorsunuz. Ivır zıvır ekstra uygulama çok yok. Batarya ne iyi ne de kötü. Orta segmentte görülen sıradan bir dayanıklılığa sahip. Şarj olma süresi 0-100'e yaklaşık 1.5 saatte doluyor. Kamerası çok hoş. Portre modu efsane ama geceleri kötü fotoğraflar çekiyor. Oyun performansı ise sıkıntılı. Yine bir çok oyunu yüksekte oynatıyor fakat PUBG gibi ağır oyunları ortada bile takılarak oynatıyor. Düşükte oynamak zorundasınız.
Kısaca amacınız günlük kullanımlar ve az da oyun ise rahatça alabilirsiniz. Pişman etmez fakat oyun odaklı bir kullanım yapacaksanız önermem.

Arkadaşımda var p20 lite, kamerası güzel ve farklı çekim modlarına sahip lakin yukarıda yazılanların aynısı performans açısından mi6 daha güclü.

Mi 6 kullanıcısıyım. Kamera, batarya ve uzun ömür açısından çok memnunum. Özellikle kamera ve batarya çok iyi. Huawei P20 lite kullanmadığım için bir şey diyemiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı