Xiaomi Mi 6 vs Huawei P20 Lite

Donanım olarak Mi6 epey ileride. İleriki zamanlarda sıkıntıya sokmaz.
Sadece donanımla sorun çıkarmaz diyemezsiniz ki işin yazılım kısmı da çok önemli. Stabil olması gerekli.
Ben 4 gün önce P20 Lite siyah renk aldım. Aslında kafamda zenfone 5Z almak vardı fakat ileride sıkıntı çıkarma ihtimalinin yüksek olduğu ve böyle bir durumda garanti konusunda çok da yardımcı olmayacaklarını birçok kişiden,forumdan ve kullanıcıdan işittim.
Objektif bir şekilde telefonu size değerlendireyim.
Telefonun tasarımı ağırlığı şekli filan gerçekten çok hoş. Büyük değil ama internette görüldüğü kadar da küçük değil. En azından ben daha küçük bir şey bekliyordum. EMUI 8 arayüzü ile geliyor ve gerçekten EMUI tamamen kullanıcı hayatını kolaylaştırmak adına yapılmış bir arayüz. Telefon hareketleri ile çok güzel özelliklere ulaşabiliyorsunuz. Ivır zıvır ekstra uygulama çok yok. Batarya ne iyi ne de kötü. Orta segmentte görülen sıradan bir dayanıklılığa sahip. Şarj olma süresi 0-100'e yaklaşık 1.5 saatte doluyor. Kamerası çok hoş. Portre modu efsane ama geceleri kötü fotoğraflar çekiyor. Oyun performansı ise sıkıntılı. Yine bir çok oyunu yüksekte oynatıyor fakat PUBG gibi ağır oyunları ortada bile takılarak oynatıyor. Düşükte oynamak zorundasınız.
Kısaca amacınız günlük kullanımlar ve az da oyun ise rahatça alabilirsiniz. Pişman etmez fakat oyun odaklı bir kullanım yapacaksanız önermem.
Zaten oyun için telefon alanları da anlamıyorum.
İki cihazında ortak sorunu düşük ışık performansı. Gece çekimlerinde çok başarılı değiller. Huawei P20 Lite işlemci ve donanım olarak orta seviye bir cihaz.
Xiaomi Mi 6 ve Huawei P20 Lite arasında çok fark var. Xiaomi herşeyi ile daha iyi cihaz.
Yani distribütor garantisi olması, marka garantisi olmasından daha iyi diyorsunuz. Değişik.

Son düzenleme:
Bakın herkesin atladığı nokta sorun çıkması durumunda muhattap olacağınız kişiler. Mi6 ve Zenfone5z huawei'den daha f/p ürün. Fakat bu 3 marka arasında en güzel müşteri hizmetleri ve garanti sistemi huawei'de. O aradaki işlemci gibi donanımsal özellikleri günlük kullanımda çok fazla hissetmezsiniz. Bakın tekrar uyarıyorum gece çekimlerinde ve PUBG gibi yüksek donanımsal seviye gerektiren oyunlarda sizi çok mutlu etmez. Fakat günlük kullanım ve garanti sürecini düşündüğünüzde huawei P20 Lite tercih edilebilir.

Bakın herkesin atladığı nokta sorun çıkması durumunda muhattap olacağınız kişiler. Mi6 ve Zenfone5z huawei'den daha f/p ürün. Fakat bu 3 marka arasında en güzel müşteri hizmetleri ve garanti sistemi huawei'de. O aradaki işlemci gibi donanımsal özellikleri günlük kullanımda çok fazla hissetmezsiniz. Bakın tekrar uyarıyorum gece çekimlerinde ve PUBG gibi yüksek donanımsal seviye gerektiren oyunlarda sizi çok mutlu etmez. Fakat günlük kullanım ve garanti sürecini düşündüğünüzde huawei P20 Lite tercih edilebilir.

Ben sizin gibi düşünmeden 1550₺'ye Xiaomi Mi Note 3 aldım.(Şu an 1750₺.) Mi 6 dan bile daha kötü bir cihaz olmasına rağmen en yüksek ayarlarda PUBG Mobile oyununu kasmadan rahatlıkla oynayabiliyorum. Şarjı oyun oynamazsam 2 günü çok rahat çıkarıyor. Bu telefon bile bu kadar iyi ise Mi 6'yı düşünemiyorum.

Garanti konusunda haklısınız. Delta garantili olmasına rağmen garanti hiç güven vermiyor. Ancak bu riski göze alırsanız iyi bir telefon sahibi olabilirsiniz. Şöyle bir durum daha var, Xiaomi çin malı olduğundan mıdır bilmiyorum ama Aliexpress gibi sitelerde A'dan Z'ye tüm yedek parçalarını bulabilirsiniz. Herhangi bir sorun oluştuğunda servise göndermeden kendim yapacağım. Bu riski göze alarak bu telefonu aldım.

Yani distribütor garantisi olması, marka garantisi olmasından daha iyi diyorsunuz. Değişik.

Öyle birşey demiyorum ben. İkisi karşılaştırma yapılamayacak kadar farklı telefonlar. Huawei P20 Lite, Xiaomi Mi 6'ya göre donanım ve performans açısından kötü bir cihaz. Huawei P20 Lite modelinin tek artısı Huawei Türkiye garantisi. Ve Huawei bu konuda bayağı başarılı bana göre.
Seçim yapmak size kalmış. Ben olsam kesinlikle Xiaomi Mi 6 modelini seçerdim.

Öyle birşey demiyorum ben. İkisi karşılaştırma yapılamayacak kadar farklı telefonlar. Huawei P20 Lite, Xiaomi Mi 6'ya göre donanım ve performans açısından kötü bir cihaz. Huawei P20 Lite modelinin tek artısı Huawei Türkiye garantisi. Ve Huawei bu konuda bayağı başarılı bana göre.
Seçim yapmak size kalmış. Ben olsam kesinlikle Xiaomi Mi 6 modelini seçerdim.
Her şeyi ile daha iyi yazınca öyle anladım kusura bakmayın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı