Xiaomi Mİ9T kamera İncelemesi

Technopat bu Mİ9T konusu hakkın da çok zayıf kalmış. İncelemeleri gün geçtikçe size aktarmaya devam edeceğim.

Kamera: Portre modu iPhone 7 Plus kullanmış olan bana beklentilerime göre utanç verdi. İPhone 7 Plus ile boy ölçüşemez sanıyordum, yanıldım. Portre moduna 10 üzerinden 9 veriyorum. 1 puan'ı zamanla portre moduna alıştığım için kırdım. Yaklaşık 2 saat sürüyor alışmak.

Zoom: Yakınlaştırma 2X ve 0,6X geniş açı olarak iki'ye ayrılıyor. Ayrıca opsiyon olarak 10X zoom yapabiliyorsunuz. Sizin için fotoğraf ekledim, zoom bu fiyatlı telefon için muazzam bu bile yeterli benim için.
İlk fotoğraf normal çekim, 2. Fotoğraf ise 10X zoom. Hayretler içerisin de kaldım doğrusu. Bir adet geniş çekim fotoğraf da ekledim bakmanız için.

Ön kamera: Düşer kırılır yok vay efendim şöyledir böyledir, yaşasın şehir efsaneleri bırakın atıp tutmayı Xiaomi düşmanları. Ben Adata, JD överken size kullandığımı ve boş atıp tutmadığı mı iyi ürünler olduğunu söylüyordum. Bir de kullanmadığı ve oradan buradan okuduğu yorumlarla insanların kafasını karıştıranlar vardı. Bunlar işte ürünleri şüpheye çekenler.

Ön kamera porte ve normal çekim olmak üzere 2 çeşit. Ayrıca HDR ve AI destekli. Cihaz ön kamera açıkken düşerse kamera otomatik kapanıyor. Ayrıca ürüne kalın kılıf takınca 0,3 sn için de kamera çoktan saklanmış oluyor. Yüz tanıma ayarı çok kolay etkinleştirdik'den sonra ön kamera çıkıp sadece 1 adet fotoğraf çekiyor ve işlem tamam. Gerisi yapay zeka'nın işi. Siz yüz tanıma kullandıkça sizi tanıyor. Gözlük bere atkı takın sorun olmuyor.

Birçok ses efekti var kamera açılıp kapanması için. Ve 1 LED ile desteklenmiş cihaz rengi LED modeline göre değişik geliyor. Ayrıca hemen kamera üstün de bildirim ışığı bulunuyor. İPhone kullanıcıları için tam ekran olması ve kamera görünmemesi ufak çaplı şoklar ve mutluluk yaratacak cinsten emin olun. Ayrıca ön kamera dayanıklılık hissini yaratıyor korkmadan dokunabilir siniz. Dikkat edilmesi gereken her canınız sıkıldığın da ön kamerayı temizlemeye kalkışmamak. 20MP olan ön kamera bu arada Samsung A70 telefonuna portre moduna da bomba yağdırıyor olağan üstü. Arka kamera için fazla söze gerek yok zaten. Bu kadar övmemin sebebi aynı fiyata iPhone 7 Plus 2. El alsaydın tam ekrandan mahrum kalıp daha kötü özellikte ve kamera da telefon alacaktım. Bu arada kılıfsız kullanmayın ürünü düşerse can yakan masraflar çıkabilir. Arka tarafta ki manzara sonuçta kalitesiz malzemelerden yapılmıyor. Şimdilik bu kadar elimden geldiğince inceleme aktaracağım. Lütfen görüşlerinizi yorumlar da belirtin. Konuyu beğendiyseniz beğen butonu'na lütfen. 👍🏼

Not: Ö. S 4'de şarjdan çıkardım %100
Ö. S 21.51 Full sosyal medya ve gezinti %78
23.19 şarjım %68. Süper ötesi.

Dosya Ekleri

• IMG_20200120_210918.jpg
    IMG_20200120_210918.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 74
  • IMG_20200120_210759.jpg
    IMG_20200120_210759.jpg
    497,2 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_20200120_153332.jpg
    IMG_20200120_153332.jpg
    824,5 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı