Yazılım mühendisi olmak için hangi bölümü okumak gerek?

Mustafa.kemall

Picopat
Daha fazla  
Bu soruyu bizim mahalledeki 8'e giden bir çocuk sordu yarın da LGS var zaten. Her neyse kendisi bana yazılım mühendisi olmak için hangi dersin iyi olması gerek hangi bölümü okumak lazım gibi sorular sordu tabii bende anlamam böyle şeylerden gelip sizlere sormak istedim. Cevap verirseniz şimdiden teşekkürler.

Yazılım alanında çalışmak için yeterli donanıma sahipse herhangi bir yerden mezun olabilir ancak bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliği okursa bu işin diplomasını alır. Sayısal alanından bunları seçebilir. Eşit ağırlıktan yönetim bilişim sistemleri okunabilir, onun için edebiyat, tarih, coğrafya ve matematik derslerini iyi yapması gerekir AYT'de. Sayısalda da fizik, kimya, biyoloji ve matematik lazım. Eğer 2 yıllık bu işle alakalı bölüm var mı dersen de bilgisayar programcılığı okuyabilir. Bunun için 9. ve 10. sınıf konularını bilse yeterli.

Sayısal derslerin iyi olması lazım diye biliyorum.

Üniversiteye göre değişen bir durum bu. Bazılarında mühendislik fakültesinde bazılarında teknoloji fakültesinde. Bu bölüm sayısal bölüm olarak sayılıyor.

Yapmayın be hocam.

Yazılım mühendisliği sa AYT sayısaldan alıyor, lisede sayısal seçmesi lazım sayısaldada fizik, kimya, biyoloji, matematik ağırlıklı olduğu için bu derslerin iyi olması lazımdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı