Yazılım mühendisliği vs Avukatlık

Arkadaşlar ben 9. sınıf öğrencisiyim ve benim sayısal pek iyi sayılmaz sınavlarda 90 alıyorum. Ancak denemelerden 10 net falan. Edebiyatım tarihim falan da iyidir. Bu bilgiler şunun için hem sayısal seçip yazılım mühendisliği okumak istiyorum, hem de avukatlık. Hangisi daha iyidir? Acaba merak ettim hangisini okumak daha kolay? Hangisi daha zor? Yazılıma ilgim var bir yandan. Ufaktan web kodlama falan öğrenmeye çalışıyorum. Ne yapmalıyım, bilgi verebilir misiniz?

İkisi de değil dostum, nedenine gelecek olursak gelecekleri pek de yok gibi duruyor etraf avukat ve yazılım mühendisi doldu herkes bu alanlara yöneldi fakat yine internet üzerinden kendini başka bir işe tamamen odaklamanı tavsiye ederim.

Her mesleği çok fazla kişi seçiyor önemli olan seçtiğin mesleği iyi bir okulda okuman. İyi okulda okuduktan sonra diğer meslektaşlarının %80'ini sadece diplomanla geçiyorsun zaten kalan %20'sini geçmek için de kendini geliştirmen gerekir. Her yıl 5000 bilgisayar mühendisi çıkıyorsa diğer mesleklerde de 5000'er çıkıyor. Artık her meslekte rekabet arttı. Hangisini ilgi duyuyorsan o alana yönel. Yapay zeka sadece bilgisayar mühendislerinin değil aynı zamanda mevcut mesleklerin yarısını işgal edebilir(muhasebeci, ekonomist, CEO'luk bile yapar) ama bunu bu aşamada yapmazlar. Mevcut sorunumuz yapay zeka değil iyi üniversite kazanmak ve okumak.

İkisi de değil dostum, nedenine gelecek olursak gelecekleri pek de yok gibi duruyor etraf avukat ve yazılım mühendisi doldu herkes bu alanlara yöneldi fakat yine internet üzerinden kendini başka bir işe tamamen odaklamanı tavsiye ederim.

Hocam yazılım mühendisliği geleceğin mesleği değil midir? Bunları neden seçmemeliyim? Veya madem bunları seçmemeliyim peki ya siz neleri önerirsiniz?

Bir avukat olarak söylüyorum. Avukatlık dışında herhangi bir mesleği tercih etmelisin. Yazılım mühendisliği de güzel meslek.

Neden peki çok zor olduğundan mı? Ya da ileride geleceği çok olmadiğindan veya çoğu kişinin bu mesleği seçtiğinden mi?

Hocam yazılım mühendisliği geleceğin mesleği değil midir? Bunları neden seçmemeliyim? Veya madem bunları seçmemeliyim peki ya siz neleri önerirsiniz?

Neden peki çok zor olduğundan mı? Ya da ileride geleceği çok olmadiğindan veya çoğu kişinin bu mesleği seçtiğinden mi?

Yazılım mühendisliği tabii ki geleceğin mesleğidir fakat gelecekte şu anda olduğu kadar talep olmayacağını bildirmek isterim, bu sektördeki en iyileri dışında çoğunun işsiz kalacağını düşünmekteyim.

Mühendislik alanlarının geleceği çok parlak değil artık. Kesinlikle avukatlık.

Avukatlığın da geleceği çok parlak değil, bundan yaklaşık 10 yıl öncesine kadar avukatlık da şu anda yazılım mühendisliğinin de olduğu gibi çok popülerdi ve o nesilde büyük bir kesim avukatlığa yönelmişti, şimdi her yer avukat dolu :)

Avukatlığın da geleceği çok parlak değil, bundan yaklaşık 10 yıl öncesine kadar avukatlık da şu anda yazılım mühendisliğinin de olduğu gibi çok popülerdi ve o nesilde büyük bir kesim avukatlığa yönelmişti, şimdi her yer avukat dolu :)
Evet ama bence yazılım mühendisliğindense avukatlık daha tercih edilesi olmalı.

Arkadaşlar ben 9. sınıf öğrencisiyim ve benim sayısal pek iyi sayılmaz sınavlarda 90 alıyorum. Ancak denemelerden 10 net falan. Edebiyatım tarihim falan da iyidir. Bu bilgiler şunun için hem sayısal seçip yazılım mühendisliği okumak istiyorum, hem de avukatlık. Hangisi daha iyidir? Acaba merak ettim hangisini okumak daha kolay? Hangisi daha zor? Yazılıma ilgim var bir yandan. Ufaktan web kodlama falan öğrenmeye çalışıyorum. Ne yapmalıyım, bilgi verebilir misiniz?
Yazılım öğreneceksen bunu başta öğrenecektin 1-) yapay zeka faktörü oluştu 2-) rekabet uçtu gitti bu alanda başarılı olmak için 10 yılını vermen gerekiyor buda önceden bu işe girmekle olurdu avukatlık ise iyi bir avukat olursan iş imkanları falan nasıl bilmiyorum yapay zekanın bitiremeyecegi mesleklerden birisi gibi görünüyor.

Yazılım öğreneceksen bunu başta öğrenecektin 1-) yapay zeka faktörü oluştu 2-) rekabet uçtu gitti bu alanda başarılı olmak için 10 yılını vermen gerekiyor bu da önceden bu işe girmekle olurdu avukatlık ise iyi bir avukat olursan iş imkanları falan nasıl bilmiyorum yapay zekanın bitiremeyecegi mesleklerden birisi gibi görünüyor.

Yapay zeka düşündüğünüz gibi o kadar fazla mesleğin sonuna yol açmayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı