Yeni alınan telefon numarasına spam arama geliyor

Nightmares

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, salı günü kendime bir Turkcell bayiiden yeni bir hat satın aldım. Dünden beri rastgele spam aramalar gelmeye başladı. Telefon numarasını daha hiçbir yere vermedim, sadece yakınlarımda var. Bu neden oluyor olabilir? Aldığım yer Turkcell'in hat satışını yapan bir telefoncuydu. Acaba numara listesi vs satıyorlar mı diye kafama düştü. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ben daha önce bununla ilgili bir konu açmıştım. Bu durum bence Turkcell denen firma ile alakalı. Özellikle Superonline gibi yerlere numaranızı kaptırdıktan sonra spam aramaların ve metin2, kumar sitesi, internet taahhütünüz bitti smslerinin sonu gelmiyor.

Turkcell bu durumu çok fazla yapmaya başladı annemde Vodafone hat vardı bunun yerine yeni Turkcell hat almıştı aynı durum yaşandı sonra onu kapatıp Vodafone olanı Turkcell'e geçirdik.

Hmm anladım. Şubeye gidip bir söyleyim.

Peki ne yapılabilir? Aldığım bayii ye gidip değiştireyim bari.

Hemen hemen çoğu kullanılmış eski hatlar olduğu için değiştirsen bile a firmasından mesaj geleceğine b firmasından mesaj geliyor. Pütürge'nin nerede olduğunu bilmediğim halde her seçimde adaylardan ve anket firmalarından arama alıyorum. Vodafone müşteri hizmetlerini aramama rağmen buna bir çözüm bulamadım. En fazla numaranızın son rakamlarını değiştirebilirsiniz. Zira hattınız isminize kayıtlı olduğu için değiştirmeyip benim dediğim gibi son rakamlarını değiştirirler.

Geri
Yukarı