Çözüm Yeni bir bölüm oluşturamadık veya mevcut bir bölüm bulamadık

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
32 bit olan bir bilgisayara usb medyadan Windows 10 yüklemeye çalıştığımda aynı hatayla karşılaştım. Eğer FAT32 biçimli usb yükleme medyasından yükleme yapmaya çalışırsanız uefi kurulum yapmaya çalışıyor fakat sistem 32 bit ise desteklemiyor. Çözüm 1 talimatlarını aynen yapınca yükleme sorunsuzca başladı. Bilgisayarı onar kısmından komut istemcisi açın ve komutları uygulayın. Yüklemeyi başlat kısmından sonra Shift+F10 ile komut penceresinde işlem yapınca işe yaramıyor. Sonuç olarak adımları aynen uygulayın sorun çözülür.

Aynı sorun benim de başıma geldi. Sandisk extreme ile usb den format atmaya çalışınca bu hatayı verdi. Ben başka bir usb den boot ettim ve oldu. Sorunu yaşayanlara denemelerini tavsiye ederim.

şunu yapın sistemi yüklemek istediğiniz yeri alt kisimdan sil deyin daha sonra yuklemeye basla deyin uyari vs verebilir yinede devam edin ben yaptim sonunda oldu. verileri silmeden kurulum yapmayı başardım

Recep bey söylediğiniz komut sistemindeki kod lari girdim ancak artik flash ı seçip format sayfasina dahi giremiyorum mavi ekran yani recovery hatası alıyorum yardımcı olabilirmisiniz.

Recep beyin verdiği komutları uygulayınca D sürücümde bulunan bütün dosyalar silindi keşke başta yedek almamız gerektiğini veya dosyaların tümünün silineceğini belirtseydiniz.

E posta geldi sırf senin için yazıyorum. :) Clean bildiğim kadarıyla biçimlendiriyor ama emin değilim bir araştır internetten. Ben bu sorunu o ekranda boot ettiğim Flash belleği çıkarıyorum yenile, diyorum. Sonra belleği geri takıp tekrar yenile diyorum. Bu sefer o hatayı almadan devam edebiliyorum. Çok kez başıma geldi hep bu yöntemle çözdüm.

E posta geldi sırf senin için yazıyorum. :) Clean bildiğim kadarıyla biçimlendiriyor ama emin değilim bir araştır internetten. Ben bu sorunu o ekranda boot ettiğim Flash belleği çıkarıyorum yenile, diyorum. Sonra belleği geri takıp tekrar yenile diyorum. Bu sefer o hatayı almadan devam edebiliyorum. Çok kez başıma geldi hep bu yöntemle çözdüm.
Fat32 mi yapıyorsunuz NTFS mi hocam?

Uefi mi CSM mi? Ben genelde Rufus'a bırakıyorum. Sadece bir defa Flash belleği değiştirmek işe yaramıştı, elinizde yedek varsa bir deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı