Çözüm Yeni bir bölüm oluşturamadık veya mevcut bir bölüm bulamadık

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
UEFI, ben sürekli format atarım, ben de Rufus'un otomatik ayarlarına bırakırdım, ilk defa böyle saçma bir şey başıma geldi, biraz sonra dediğiniz yöntemi deneyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yalnız dediğim yöntemde diskin bütün bölümleri silinmeden işe yaramıyordu. Bir diske ait ne kadar bölüm varsa hepsini silip dediğimi yapınca düzeliyordu bende.

Hocam C ve D diskim var, C format kısmım, D ise arşiv, arşivi silemem ki ama.
Hallettim çok şükür, diski biçimlendir yapıyordum c olan kısmı, sil yaptım, saf haline geldi, yeni dedim, peşine 3-4 kısım daha oluştu ve şuan kuruyor.

Hocam imkân varsa live cd hazırlayın. D'yi başka yere kopyalayıp formatı öyle atın. Elinizde sata portunu USB'ye çeviren adaptör varsa harddiskin içine başka bilgisardan girip verileri o bilgisayara kopyalayabilirsiniz. Maalesef ben bu sorunun başka bir çözüm yolunu bilmiyorum. İnşaallah yardımım dokunmuştur.

Bende aynı sorunu yaşıyorum. FreeDOS'la gelen yeni sistemi SSD ya da HDD'ye kurarken bu hatayı alıyorum. Sürücü listesinde bu kadar sürücü olması normal mi arkadaşlar?

Dosya Ekleri

• IMG_3588_2.jpg
    IMG_3588_2.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 177
  • IMG_3589.jpg
    IMG_3589.jpg
    2,3 MB · Görüntüleme: 176
  • IMG_3590.jpg
    IMG_3590.jpg
    2,2 MB · Görüntüleme: 147
  • IMG_3591.jpg
    IMG_3591.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 173
Son düzenleyen: Moderatör:
8 sene sonra bile beni kurtardı hocam. Teşekkür ederim.

Linuxte disk boyutları ayarlarken elektrik gidince bilgisayar ossuz kalmıştı. Wini öbür hddye yüklemeye çalışınca bu hatayı alıyordum. Çözümü bu oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı