Yeni iPhone alanlara tavsiyeler

Yani benim kafam karıştı da telefon bana gelince 12.0 sürümünde olacak, güncelleme yaparsam 17 sürümünde olacak ama hatalar olduğu için bana 17.2 sürümünü bekle dediler. Doğru mu?

İşte @ArdaReis00 size yanlış bilgi verdiği için kafanız karıştı. IPhone'lar sıfırlandıklarında veya kutudan çıkartıldıklarında her zaman en son ki iOS sürümü ile gelir. Yani telefonunuz en son ki sürüm olan iOS 17.0.3 sürümü ile birlikte gelecek.

IMG_0280.jpeg

Dosya Ekleri

• IMG_0281.jpeg
    IMG_0281.jpeg
    127,7 KB · Görüntüleme: 37
İşte @ArdaReis00 size yanlış bilgi verdiği için kafanız karıştı. IPhone'lar sıfırlandıklarında veya kutudan çıkartıldıklarında her zaman en son ki iOS sürümü ile gelir. Yani telefonunuz en son ki sürüm olan iOS 17.0.3 sürümü ile birlikte gelecek.

Eki Görüntüle 1970504

Tamam teşekkürler. Benim aldığım yenilenmiş olduğu için bataryasına falan da bakacağım %80'nin altında olduğu zaman değiştiriyorlar diye biliyorum.

Yani benim kafam karıştı da telefon bana gelince 12.0 sürümünde olacak, güncelleme yaparsam 17 sürümünde olacak ama hatalar olduğu için bana 17.2 sürümünü bekle dediler. Doğru mu?
Hayır, tamamen baştan aşağı yanlış bir bilgi. 12.0 sürümünde olması için o telefonun 5 yıl boyunca kutusunun hiç açılmaması gerekiyor. 2018’den beridir kutusu açılmamış jelatini üstünde olan bir XS bulursanız mümkün ancak. O da Türkiye de yok yurt dışında koleksiyoncularda var. iOS 12 bu telefonun 2018’de satışa sunulduğunda üstünde bulunan sürümdü. Aradan koca 5 yıl geçti sizce iOS 12 olması mümkün mü halen? 2023 yılındayız bu telefonu o zaman satın alanlar bile güncelledi. iOS 16 yüklü olmayan ikinci el bir iPhone görmedim ben. Kafanız karışmasın yani öyle bir durum yok. Apple’ın teknik sayfasında iOS 12 yazıyor diye kafası karışmış o arkadaşın da anlaşılan. Ona kalırsa iPhone 11’de de iOS 13 yazıyor ama sen gidip satın aldığında sana iOS 13 ile yollamayacaklar o cihazı.

Tamam teşekkürler. Benim aldığım yenilenmiş olduğu için bataryasına falan da bakacağım %80'nin altında olduğu zaman değiştiriyorlar diye biliyorum.

Rica ederim. Batarya zaten değiştirilmiş olur büyük ihtimalle. Ancak çoğu yan sanayi batarya da pil sağlığı hep %100 gösterir hiç düşmez. 3uTools adlı uygulamayı yükleyerek bataryanın asıl sağlığına ve telefon da değişen bir parça var mı yok mu diye bakabilirsiniz. İnternette ufak bir araştırma ile öğrenebilirsiniz. Başka aklınıza takılan bir sorun olursa, telefon elinize geçtikten sonra bir sorun ile karşılaşırsanız yeni konu açarak sorabilirsiniz. İsterseniz beni de etiketleyebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• IMG_0282.jpeg
    IMG_0282.jpeg
    86,6 KB · Görüntüleme: 26
Rica ederim. Batarya zaten değiştirilmiş olur büyük ihtimalle. Ancak çoğu yan sanayi batarya da pil sağlığı hep %100 gösterir hiç düşmez. 3uTools adlı uygulamayı yükleyerek bataryanın asıl sağlığına ve telefon da değişen bir parça var mı yok mu diye bakabilirsiniz. İnternette ufak bir araştırma ile öğrenebilirsiniz. Başka aklınıza takılan bir sorun olursa, telefon elinize geçtikten sonra bir sorun ile karşılaşırsanız yeni konu açarak sorabilirsiniz. İsterseniz beni de etiketleyebilirsiniz.

IPhone'da Google mı iyi Safari mi? Google indirmeyi planlıyordum ama sanırım Safari daha güzel bilmiyorum.

Arkadaşlar iPhone XS aldım. Yanıtlarda XS yerine başkasını alsaydın, Android alsaydın gibi yanıtlar istemiyorum söyleyeyim. İlk defa iPhone alan kişi aile içinde benim ve hayatımda hiç iOS kullanmadım, arkadaşlarım hariç. Benim gibi daha yeni alan ilk kez kullanacak birileri için ayar ve fikirleriniz var mı?
Herhangi bir şeye dikkat etmen gerekmiyor. •Kendine bir iCloud hesabı al. İsteğine göre uygulama yedeklemelerini açıp/kapat. Yedeklemelerini oraya yapabilirsin. •Bilgisayarına iTunes’i indirebilirsin. •İyileştirilmiş Pil Şarjı kapalı ise açmalısın.
•iPhone’umu Bul özelliğini aç.

Herhangi bir şeye dikkat etmen gerekmiyor. •Kendine bir iCloud hesabı al. İsteğine göre uygulama yedeklemelerini açıp/kapat. Yedeklemelerini oraya yapabilirsin. •bilgisayarına ITunes'i indirebilirsin. •İyileştirilmiş Pil Şarjı kapalı ise açmalısın.
•iPhone'umu Bul özelliğini aç.

iCloud hesabı al derken herhalde iCloud+'dan bahsettiniz. İyileştirilmiş pil şarjı özelliği zaten default olarak açık geliyor. IPhone'umu bul özelliği de aynı şekilde zaten açık geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı