YKS 2024 dilci tavsiyesi

Ben bu sene dilden girdim 76 ya 4 yaptım istersen biraz bahsedeyim.
Bak hedefini anlıyorum ama fazla araştırmamışsın gibime geliyor, İngilizce dışındaki dillerin YKS sıralamalarının kötü olmasının bir nedeni var elbet. Beni sakın yanlış anlama fikrimi söyleyeceğim. İngilizce dışındaki diller ülkemizde inanılmaz az tanınıyor ve iş bulmak cidden çok zor. Senin gibi ben de Japon diline bayılıyorum fakat İngilizce bölümlerine tercih yapacağım çünkü dediğim gibi iş bulamazsın gerçekten İngilizce dışındaki diller için çok çok az iş imkanı var maalesef. Ben İngilizce öğretmenliği yazdım tercihlerime çünkü asyada ( Japonya tercihim) İngilizce öğretmek istiyorum ve inan bu Japonca okuyup rahat bir iş bulmaktan daha olası. Senin tercihin kimse bir şey diyemez yargılayamaz da okumak istersen oku tabii ki.

Ben els ile çalıştım gayet iyi bir kaynak bu yılki baskısını almak isterseniz hiç çekinmeyin grammer kitabı şahane, üzerine reading kitabı vocabulary kitabı ve 30 küsur dergisi de var ben kesinlikle memnunum aldığıma pişman değilim asla. Öyle aşırı zor da diyemem els denemelerini çözdüm süreç boyunca ve tam YDT ayarındaydı bence ne eksik ne fazla. Daha kolay bir kaynakla çalışırsan daha iyi olacağını sanmıyorum açık konuşmam gerekirse.
Arkadaşa kesinlikle katılıyorum benden daha düşük YDT netleri yapan sayısalcı arkadaşlarım sıralamada benim önüme geçtiler sırf TYT netleri yüzünden. Kesinlikle TYT en az YDT kadar önemli. Benim TYT netim 74, 50, başka bir şey sormak istersen cevaplayabilirim.
Hocam peki grammer nasıl çalışmalıyız? Yani ben de İngilizce düşünüyorum ve nasıl çalışmalıyım hâlâ tam bilmiyorum.

Hocam peki grammer nasıl çalışmalıyız? Yani ben de İngilizce düşünüyorum ve nasıl çalışmalıyım hâlâ tam bilmiyorum.
İlk etaplarda şu şekilde çalışmanız size yarar sağlayacaktır.
Kelime
Dil bilgisi (Öncelikle tense, modal, bağlaç konularını )
Günde 6 reading (Eğer zorlanıyorsanız ilk etapta üçe düşebilirsiniz)

Yukarıda bahsettiğim Dil bilgisi konularını kavradığınızda grammeri azaltıp skill sorularına yoğunlaşın kelime ve reading kısmına devam edin. Denemede paragraftaki toplam doğru sayınız 15 te 8 olduğunda yavaştan paragraf sorularına geçebilirsiniz.Günde 15 paragraf yetecektir
Kasım ayına geldiğinizde yavaştan deneme çözmeye başlayın haftada 1 deneme yeterli olacaktır zaten sınavınız yaklaştıkça deneme sayısını arttırırsınız.
Belirli aralıklarla gramer tekrarı yapın sonrasında.
Bu sınav gramerden ziyade okuma ve kelime bilginizi ölçen bir sınav. İlk etaplarda gramer çok büyük önem teşkil etsede sonra iş tamamen skill çözme ve okumada.
İyi çalışmalar.

İlk etaplarda şu şekilde çalışmanız size yarar sağlayacaktır.
Kelime
Dil bilgisi (Öncelikle tense, modal, bağlaç konularını )
Günde 6 reading (Eğer zorlanıyorsanız ilk etapta üçe düşebilirsiniz)

Yukarıda bahsettiğim Dil bilgisi konularını kavradığınızda grammeri azaltıp skill sorularına yoğunlaşın kelime ve reading kısmına devam edin. Denemede paragraftaki toplam doğru sayınız 15 te 8 olduğunda yavaştan paragraf sorularına geçebilirsiniz.Günde 15 paragraf yetecektir
Kasım ayına geldiğinizde yavaştan deneme çözmeye başlayın haftada 1 deneme yeterli olacaktır zaten sınavınız yaklaştıkça deneme sayısını arttırırsınız.
Belirli aralıklarla gramer tekrarı yapın sonrasında.
Bu sınav gramerden ziyade okuma ve kelime bilginizi ölçen bir sınav. İlk etaplarda gramer çok büyük önem teşkil etsede sonra iş tamamen skill çözme ve okumada.
İyi çalışmalar.
Hocam konu açarak daha detaylı doracağım zaman sizi de etiketlesem bir sorun olur mu, yardımcı olur musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı