Yurt dışında Üniversite Okumak İçin Gerekli Olanlar

Batuhant7

Kilopat
Yer
Eskişehir
Finlandiya'da Bilgisayar veya Yazılım mühendisliği okumak istiyorum. Biraz araştırdım ama pek bir şey bulamadım. Üniversiteye girmek için not ortalaması mı istiyorlar, sadece matematiğe falan mı bakıyorlar? Yoksa hepsinin ortalamasına mı? Bir de hazırlık var mı? Bulgaristan vatandaşıyım bu ayrıcalık tanır mı? Bir de liseyi Belçika'da bitirme ihtimalim var, yani Belçika diploması kabul etme şanslarını arttırır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazırlık için kazanmak gerekmiyor dimi ? Birde anadil ne oluyor biliyor musun ?
Okumak istediğin bölüme göre o yerin anadilinde ne kadar yeterli olduğun o. Çünkü her bölüm ingilizce olmuyor. İkisini de bilmen gerekli böyle bir durumda. Kazandıktan sonra bir sene hazırlık okuyarak gidebilirsin kendi dil programı varsa üniversitenin, farklı şekilde de dil eğitimi alarak açığını kapamak mümkün. Genellikle şartlı kabul veriyorlar. Diyorlar ki IELTS sınavından 6.0 aldın. Eğer gelecek sene sınava girip 7.0 alırsan üniversiteye girebilirsin.

Baya araştırdım ve bunları buldum.
IELTS sınavından en az 6.5 ve üzeri.
En az 60 70 üzeri not ortalaması.
Olgunluk sınavına sokuyorlar bu sınavda temel bilgileri ölçüyorlar. Seçtiğimiz bölüme göre matematik ya da sosyal bilgiler üzerine sorular soruyorlar ayrıca seçtiğimiz yabancı dil ve anadille ilgili sorularda soruyorlar.
Detaylı Transkript.
CV ve Motivasyon mektubu.
Son olarak Sat sınavına bakıyorlar ama çok az etkiliyor.

Bankada gösterilecek teminat, dil seviyesi, transkript ve orada alacağın dersleri etkileyecek derslerinin yüksek olması, gno gibi prosedürler de önemli. Asıl oraya gittikten sonraki psikolojin ve adaptasyonun önemli. Halay çekerek gidip, uzun havayla dönen çok görülmüştür. Başarılar..

Bankada gösterilecek teminat, dil seviyesi, transkript ve orada alacağın dersleri etkileyecek derslerinin yüksek olması, gno gibi prosedürler de önemli. Asıl oraya gittikten sonraki psikolojin ve adaptasyonun önemli. Halay çekerek gidip, uzun havayla dönen çok görülmüştür. Başarılar..
AB vatandaşlarından bankada para istemiyorlar. Transkript ne oluyor ?
Dersler zor aklında bulunsun. 60-70 not ortalaması ile düzgün bir yere giremezsin.
Ortalamam 70 80 arası olur büyük ihtimalle. İnşallah bu not ortalamasını kabul ederler ama Avrupa'ya lise okumaya gidince notlarım yükselir büyük ihtimalle çünkü burada bilgisayardan pek derslere odaklanamıyorum.

AB vatandaşlarından bankada para istemiyorlar. Transkript ne oluyor ?

Ortalamam 70 80 arası olur büyük ihtimalle. İnşallah bu not ortalamasını kabul ederler ama Avrupa'ya lise okumaya gidince notlarım yükselir büyük ihtimalle çünkü burada bilgisayardan pek derslere odaklanamıyorum.
Burs alman zor kendini kanıtlamazsan ama yine de mümkün.

Yeni konular

Geri
Yukarı