Yurt dışından iPhone nasıl getirilir?

VP67

Hectopat
Herkese iyi sosyaller. Yurt dışından iPhone almak istiyorum fakat nasıl alacağımı nereden alacağımı bilemiyorum. Tanıdık vasıtası ile getirtir gibi kargolattırıp getirtme şansım var mı? Eğer varsa gümrük vergisi ne kadar oluyor? Telefon Türkiye'de IMEI açtırılmadan kullanılacak. Bu şekilde yurt dışından nasıl telefon alabilirim?

IMEI açtırmayacağım, ilk mesajımda belirttim.

Gümrük vergisi ödenip geçmez mi?

Kapalı kutu olacak hocam.
Sanırım kutuyu açması lazım hocam bu sayede bu benim şahsi cihazım diyebilir sorarlarsa o yüzden sorun yaşamaz öyle.

Tanıdık bile getirse kutunun açılması mı lazım? Jelatinli kapalı kutu gelmez mi hocam?
Valla ben aklımda kalanı söyledim hocam değişmiş de olabilir ama gerçekçi olması için ve hiçbir sorun yaşamaması için açıp kendininmiş gibi cöbünde getirirse bişey demezler (diye aklımda kalmış yanlış da olabilir).

Herkese iyi Sosyaller. Yurt dışından iPhone almak istiyorum fakat nasıl alacağımı nereden alacağımı bilemiyorum. Tanıdık vasıtası ile getirtir gibi kargolattırıp getirtme şansım var mı? Eğer varsa gümrük vergisi ne kadar oluyor? Telefon Türkiye'de IMEI açtırılmadan kullanılacak. Bu şekilde yurt dışından nasıl telefon alabilirim?

Tanıdık gelirken getirirse sorun olmaz kutuyu açmaya gerek yok 1 tane ise. Buraya girdikten sonra kargolatırsa sorun olmaz. Ama buraya gelmez o ülkeden kargolatırsa o zaman vergi çıkabilir o kısımdan bende emin değilim.

Tanıdık gelirken getirirse sorun olmaz kutuyu açmaya gerek yok 1 tane ise. Buraya girdikten sonra kargolatırsa sorun olmaz. Ama buraya gelmez o ülkeden kargolatırsa o zaman vergi çıkabilir o kısımdan bende emin değilim.

Gümrük vergisi çıksada çok bir şey olacağını düşünmüyorum ama gümrükten geçer mi acaba orası muamma.

Yeni konular

Geri
Yukarı