Zayıflamak için fitness mi yüzme mi?

Daha fazla  
Arkadaşlar ben bu yaz kilo vermek istiyorum. Yüzmeye mi gitsem fitnese mi gitsem diye düşünüyorum. Zayıflamak için fitness mi yüzmek mi?

Spor salonu hem evimin yanında hem de 3 aylık 1200 lira. Yüzme kursları daha pahalıdır muhtemelen.

13 yaşındayım, 70 kiloyum, boy 1.63.

Arkadaşlar ben bu yaz kilo vermek istiyorum. Yüzmeye mi gitsem fitnese mi gitsem diye düşünüyorum. Zayıflamak için fitness mi yüzmek mi?

Spor salonu hem evimin yanında hem de 3 aylık 1200 lira. Yüzme kursları daha pahalıdır muhtemelen.

13 yaşındayım, 70 kiloyum, boy 1.63.

13 yaşındasın senın yaşlarında bende kiloluydum zamanla hepsi boya gidiyor şimdilik bunun için bir şeye gıtmenı tasvıye etmem tabii hobi olarak yapacaksan başka.

Bence senin zayiflamaman lazım çünkü boyun 163 kalmayacak ve zayiflarsan çok daha çelimsiz durursun. Eğer ki yağlı vücudun yoksa yüzmeye git derim.

Kardeşim pandemide 38 kilo almış ve şu anda diyetisyen + spor ile 28 kilo vermiş biriyim. Normalde fitness derdim ama yaşın çok ideal yaş. Bence hepsini bırak baskete git. Biraz daha güzel kemik ve kas gelişimin olur 185 boylara yaklaşma İHTİMALİN artar. Ancak eğer sadece fitnes ya da yüzme mi diye sorarsan kesinlikle YÜZME.

Edit: doktor ve ftrci arkadaşlarımın tümü 18 yaşına kadar fitness tavsiye etmiyor. Kaldırdığın her ağırlık kemik gelişimini olumsuz etkiliyor. Bkz: haltercilerin kısa olması. Basketçilerin uzun olması.

Kardeşim pandemide 38 kilo almış ve şu anda diyetisyen + spor ile 28 kilo vermiş biriyim. Normalde fitness derdim ama yaşın çok ideal yaş. Bence hepsini bırak baskete git. Biraz daha güzel kemik ve kas gelişimin olur 185 boylara yaklaşma ihtimalin artar. Ancak eğer sadece fitnes ya da yüzme mi diye sorarsan kesinlikle yüzme.

Edit: Doktor ve ftrci arkadaşlarımın tümü 18 yaşına kadar fitness tavsiye etmiyor. Kaldırdığın her ağırlık kemik gelişimini olumsuz etkiliyor. Bkz: Haltercilerin kısa olması. Basketçilerin uzun olması.

Nasıl bir kafa bu? Boy genetiktir, istediğiniz kadar basketbol oynayın Max 2 cm uzatır sizi. Haltercilerin kısa olmasının sebebi de genetik, kaldıramayacağı ağır kiloların altına girmediği sürece boyu kısalmaz. Yüzme o yaş için daha ideal kondisyonu artar ve yine zayıflar. 18 yaşından küçükken başladım fitnessa boyum 194? Kısacası boy genetiktir. @cinar_yasarrr @enesiskk değil mi hocam?

Edit: doktor ve ftrci arkadaşlarımın tümü 18 yaşına kadar fitness tavsiye etmiyor. Kaldırdığın her ağırlık kemik gelişimini olumsuz etkiliyor. Bkz: haltercilerin kısa olması. Basketçilerin uzun olması.
Ok knk. levels of evidence diye birşey var hiç duydun mu?
Çok bilgili birisine benziyorsun, doktor arkadaşların falan var illa ki biliyor olmalısın.
Fitnessa 18 yaş altı başlama kısa kalırsın diyen birisi varsa ağır cahildir bundan da utanmasın yani.
Basketbolda yaralanma oranı, fitnessdan kat ve kat daha fazla. Fitnessda sakatlanabilirsin, boyun kısa kalır diyerek basket öneren birisi daha ağır cahildir.

Kardeşim pandemide 38 kilo almış ve şu anda diyetisyen + spor ile 28 kilo vermiş biriyim. Normalde fitness derdim ama yaşın çok ideal yaş. Bence hepsini bırak baskete git. Biraz daha güzel kemik ve kas gelişimin olur 185 boylara yaklaşma İHTİMALİN artar. Ancak eğer sadece fitnes ya da yüzme mi diye sorarsan kesinlikle YÜZME.

Edit: Doktor ve ftrci arkadaşlarımın tümü 18 yaşına kadar fitness tavsiye etmiyor. Kaldırdığın her ağırlık kemik gelişimini olumsuz etkiliyor. Bkz: Haltercilerin kısa olması. Basketçilerin uzun olması.

Ustam bu basketin boy uzattığı ile alakalı bilimsel bir çalışma var mı çocukluğumdan beri duyuyorum bu konuyu merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı