ASUS TUF FX505GT CPU sıcaklığı 95 dereceye çıkıyor

EfeBora46

Zeptopat
Daha fazla  
Laptopu yeni aldim, islemcim i5 9300H. 4 senelik bir laptop, termal macununu piyasanin en guclu sivi metallerinden sonra gelen Kryonaut ile yeniledim. Aldigim tek fayda islemcim %100'unu kullaniyor eyvallah ama 95 dereceleri buluyor. Butun cozum videolarini denedim bir ise yaramadi. Sivi metal alacağım, ise yaramazsa param da cop olacak. Bu yuzden alamiyorum da. Çözüm onerisi olan var mi?

Merhaba, BIOS üzerinden veya işletim sistemi üzerinden fan hızlarını kontrol edin, bazı durumlarda, fanlar yeterince hızlı dönmüyor olabilir. Ayrıca bir önerim daha var undervolting yapman. CPU'nun voltajını düşürmek, ısı üretimini azaltabilir ve bu da sıcaklıkları düşürmeye yardımcı olabilir. Intel XTU veya ThrottleStop gibi araçları kullanarak bu işlemi yapabilirsin.

Cihaz kendisini kismiyorsa fena değil aslında, eski kasa TUF'lar ısınma sorunlu normalde ondan az çok olası bu sıcaklıklar. UV yapabilirsiniz cihaza ekstradan.

Laptopu yeni aldim, islemcim i5 9300H. 4 senelik bir laptop, termal macununu piyasanin en guclu sivi metallerinden sonra gelen Kryonaut ile yeniledim. Aldigim tek fayda islemcim %100'unu kullaniyor eyvallah ama 95 dereceleri buluyor. Butun cozum videolarini denedim bir ise yaramadi. Sivi metal alacağım, ise yaramazsa param da cop olacak. Bu yuzden alamiyorum da. Çözüm onerisi olan var mi?
95 derece her ne kadar normal bir sicaklik olsa da kullandigin macunu laptoplarda kullanmak hic normal bir davranis degil.

95 derece her ne kadar normal bir sicaklik olsa da kullandigin macunu laptoplarda kullanmak hic normal bir davranis degil.

Isı bantlarını düzgün yapıştırdıysa bir problem olmaz, sürüp kapattıysa çevresini güvene almadan dediğin gibi problem. İnce işçilik isteyen bir iş laptoplarda.

Isi bandı ne? Adam likit metal kullandim dememiski Kryonaut kullandim demis.

İşlemci çevresini güvene almak için kullanılan bantlar, kapasitörlere bir şey yürümesin diye kullanıyorlar. Yüksek ısıya dayanabilen bantlar kısaca.

Edit: He pump out olayı için hiç normal davranış değil dedin ben sıvı metalden bahsediyorsun diye yanlış anlamışım. Uygun kullanımda da yapıyor mu o işi o macun ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı