Ekran kartı yükseltmek için yıl sonu beklenmeli mi?

Bütçe
21000

Funacyus

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1080p oyuncusuyum. Artık uzatmaları bile bitirmek üzere olan bir RX570 4 GB ekran kartım var ve RX 7700 XT'ye yükseltmeyi düşünüyorum. Ryzen 5 2600 işlemcim için de aynı şekilde Ryzen 7 5700X'e geçip AM4 anakarttan bir süre daha yararlanacağım. Sorum başlıktaki gibi bu iki ekipmanı şu an almam mı daha mantıklı olur yoksa yeni çıkacak ekran kartları ülkenin içinde bulunduğu ekonomik duruma rağmen bana kar ettirebilir mi? Beklemeli miyim? Yoksa direkt fırsatını bulunca alınır mı?

Beklemeye gerek yok bence. Ama bekledikçe daha f/p kartlar illa ki gelecektir. Yeni nesiller genelde daha yüksek performansı daha uygun fiyatlara sunuyor oluyorlar. RX 8600 XT belki de 7700 XT gücünde ve uygun fiyatta olacak yani, demek istedigim bu. Ama bunun da sonu yok. Şimdi de alınır yani bence.

1080p için beklemenin bir anlamı pek yok zaten beklerken işlemcin zayıflıyor en azından şimdiden keyfini sürmeye başlayın. Ayrıca 5700X yerine 5600 bakabilirsiniz aradaki 2K fiyat farkını pek hak etmiyor oyunlarda.

1080p için beklemenin bir anlamı pek yok zaten beklerken işlemcin zayıflıyor en azından şimdiden keyfini sürmeye başlayın. Ayrıca 5700X yerine 5600 bakabilirsiniz aradaki 2K fiyat farkını pek hak etmiyor oyunlarda.
Peki 5600 ile herhangi bir bottleneck sorunun yaşar mıyım 1080p çözünürlükte?

Geri
Yukarı