Linux'ta Windows'tan farklı neler yapılabilir?

• Konuyu başlatan Silinen üye 106715
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 5B
S

Silinen üye 106715

Ziyaretçi
Merhabalar. Bugün Manjaro yükledim denemek için. Bunla Windows'tan farklı neler yapılabilir? Kodlamayla uğraşmıyorum.

Tamamen yapmak istediğin şeye bağlı. Örnek olarak terminal üzerinden kendi işletim sistemini bile ortadan kaldırabilirsin, yetki yönünden geniş.
Düzgünce cevap vereyim, özelleştirme açısından Linux çok avantajlı, masaüstünü istediğin gibi dizayn edebilirsin mesela, ben başkalarının temalarına çöküyorum maalesef dizaynım pek başarılı değil. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunla Windows'tan farklı neler yapılabilir?

Neler yapılmaz ki?
En küçük noktasına kadar kendi zevkine göre değiştirebilirsin. Hatta açık kaynak olduğu için kodlarla bile oynayıp sistemi dahi değiştirebilirsin. GNU/Linux'ta özelleştirme sınırsızdır, sadece senin hayal dünyana bakar.

Neler yapılmaz ki?
En küçük noktasına kadar kendi zevkine göre değiştirebilirsin. Hatta açık kaynak olduğu için kodlarla bile oynayıp sistemi dahi değiştirebilirsin. GNU/Linux'ta özelleştirme sınırsızdır, sadece senin hayal dünyana bakar.
Kodlama bilsem yaparım da bilmiyorum ki.

Özelleştirmek için kod bilmek gerekmiyor, onu örnek olarak verdim. Hiç bilmeyen bile kısa bir kullanımdan sonra kendi sistemini kendine göre dizayn edebiliyor.
Nasıl yapabilirim? Rehber tarzı bir şey var mı?
Kodlama demeyelim ona, yazılım dili diyelim :) Öğrenmek isteyebilirsin mesela sana bir şey kaybettirmez kazandırır aksine. Bash Scripting Language öğrensen Linux'ta yapamayacağın şey yok. :)
Rehber gibi bir şey var mı?

Geri
Yukarı