Linux'ta Windows'tan farklı neler yapılabilir?

• Konuyu başlatan Silinen üye 106715
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 5B
KDE5 Plasma'yı özelleştirmek için Linux bilmenize bile gerek yok, adamlar her şeyin ayarını koymuşlar.

GTK teması mı yüklemek istiyorsun, gir ayarlara "yeni GTK temaları bul" butonuna tıkla istediğini indir, aktifleştir. Kabuk teması mı istiyorsun, gir ayarlara "yeni KDE teması bul" butonuna tıkla istediğini indir, aktifleştir.

Alt veya üst paneldeki saat/tarih göstergesini mi beğenmedin? İndir "better inline clock" plazmoidini, saat göstergesinin fontundan tarih biçimine kadar istediğin kadar düzenle.

Daha bu şekilde tonlarca basit örnek verilir, KDE5 Plasma'yı özelleştirmek çocuk oyuncağı.

Bu yorumu yeni görüyorum hepsini okumamıştım GNOME3 varken KDE'ye sistem yoruyor ne demek harbiden 😀 KDE gayet stabil çalışıyor bence, ne çok fazla ne de çok az kaynak kullanıyor olması gerektiği gibi.

Bu arada DeepinDE'nin Chrome'dan fazla RAM sömürdüğüne yemin edebilirim ama kanıtlayamam.

Çünkü Deepin yok sistemimde.

Bu yorumu yeni görüyorum hepsini okumamıştım GNOME3 varken KDE'ye sistem yoruyor ne demek harbiden 😀 KDE gayet stabil çalışıyor bence, ne çok fazla ne de çok az kaynak kullanıyor olması gerektiği gibi.

Bu arada DeepinDE'nin Chrome'dan fazla RAM sömürdüğüne yemin edebilirim ama kanıtlayamam.

Çünkü Deepin yok sistemimde.

GNOME kullandım ve KDE Plasma da kullandım. En çok etki eden KDE Plasma oldu. 😅

KDE Plasma'da özelleştirmeyi fazla abartınca bir tık fazla sistem tüketiyor olabilir ama o haliyle bile GNOME3 ile eşit derecede sistem tüketiyordu.

Bir önceki bilgisayarımda kullandım Linux. Şimdi yeni aldığım bilgisayarda Windows kullanıyorum. 4 ay oldu alalı. Ama KDE Plasma etki etmişti diye hatırlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı