RTX 3050 Ti laptopta mavi ekran (BSoD) hatası

İşletim sistemi
Windows 10

FEEL BLUE

Attopat
Daha fazla  
Minidump Rapor Linki
https://drive.google.com/file/d/1Ejl2wow93sjbnmffv3TDdtCwv-_8kX4y/view?usp=sharing
RAM
16 GB RAM
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exceria SSD
Ekran kartı
RTX 3050 Ti (LAPTOP GPU)
Anakart
BİOS ANAKART (UEFI DESTEKSİZ)
İşlemci
i5 11400F
Genelde Valorant'a girerken (istemciyi açtığım anda) nadiren de olsa mavi ekran veriyor.
Birkeresinde Spotify açıkken Valorant'ın kernel seviyesinde çalışan hile yazılımı Vanguard'ı kapattığım anda mavi ekran vermişti fakat hataların ntoskrnl.exe'den kaynaklandığını görüntülüyorum.
Rica ediyorum yardımcı olur musunuz? Bu hata Vanguard kaynaklımı driver kaynaklı mı Windows sürümüyle mi alakalı hiç anlayamadım.
Windows 10 kullanıyorum RAM'lerimde bir hata çıkmasından korkuyorum.
Daha Memtest86 testi yapmadım çünkü KYK yurdunda kalıyorum yaza kadar yapma imkanım yok.

Minidump dosyalarını bırakıyorum.
Minidump dosyaları.rar (Google Drive linkidir)

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM kaynaklı hata kodu var lakin RAM'lerde arıza olduğunu sanmıyorum. Dediğim aşamaları uygula, çözülmezse yine bakalım.

• USB sürücülerinde problem var, güncelleyelim;

• Wi-Fi ve Bluetooth sürücülerini de güncelleyelim;

• Chipset sürücü kaynaklı da yapabiliyor bu sorunları, onu da güncelleyelim;

Eğer harici USB dongle kullanıyorsanız belirtin.

• Intel grafik biriminizi güncelleyin;

• esif_lf.sys, dptf_cpu.sys sürücülerinde hata var, güç yönetimi ile alakalı.

• Valorant ve Vanguard yazılımlarını kaldırın. Son zamanlarda fazlasıyla karşılaşıyorum bu yazılımların mavi ekran verdirtmesinden.

Sorun devam ederse etiketleyin.

Teşekkür ederim <3 şu anlık Valorant'ı kaldırdım beni final haftama kadar idare etsin istiyorum zaten Valorant'ta problem yaratıyor yazın temiz kurulumla sürücüleri teker teker baştan kuracağım.

Memtest86 testini tamamladım sonuçları bırakıyorum anladığım kadarıyla bir sorun gözükmüyor zaten RAM'lerim Single channel 16 GB olduğu için testi 1 kere yapmam yetti o zaman bu mavi ekran sorununun nedeni tamamen yazılımsal olduğu kesinleşti diyebilir miyiz yoksa SSD de bir problem olabilir mi?

Güncel sürücüleri Excalibur sitesinden paylaştığınız için teşekkür ederim ama ben zaten temiz kurulumla o siteden tüm sürücüleri kurmuştum BIOS güncellemeside dahil fakat ona rağmen bu mavi ekran hatasını verdi Windows'u 1.5 aydır güncellemiyorum aynı şekilde ekran kartı driverınıda 1 aydır ama bu sorun çıkarır mı çünkü ne zaman ekran kartı driverını güncellesem FPS düşüşü yaşıyorum bilerek yavaşlatıyorlar sanki.

Dosya Ekleri

• MemTest86 results.png
    MemTest86 results.png
    75,9 KB · Görüntüleme: 6
  • MemTest86 results.png
    MemTest86 results.png
    75,9 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
Teşekkür ederim <3 şu anlık Valorant'ı kaldırdım beni final haftama kadar idare etsin istiyorum zaten Valorant'ta problem yaratıyor yazın temiz kurulumla sürücüleri teker teker baştan kuracağım.

Memtest86 testini tamamladım sonuçları bırakıyorum anladığım kadarıyla bir sorun gözükmüyor zaten RAM'lerim Single channel 16 GB olduğu için testi 1 kere yapmam yetti o zaman bu mavi ekran sorununun nedeni tamamen yazılımsal olduğu kesinleşti diyebilir miyiz yoksa SSD de bir problem olabilir mi?

Güncel sürücüleri Excalibur sitesinden paylaştığınız için teşekkür ederim ama ben zaten temiz kurulumla o siteden tüm sürücüleri kurmuştum BIOS güncellemeside dahil fakat ona rağmen bu mavi ekran hatasını verdi Windows'u 1.5 aydır güncellemiyorum aynı şekilde ekran kartı driverınıda 1 aydır ama bu sorun çıkarır mı çünkü ne zaman ekran kartı driverını güncellesem FPS düşüşü yaşıyorum bilerek yavaşlatıyorlar sanki.

Son minidump dosyanı paylaşır mısın?

Yaklaşık olarak 5 ay önce temiz kurulumla Windows 10 kurdum ve sürücüleri paylaştığınız linkteki gibi Excalibur'un sitesinden tek tek indirip kurdum.
@GFYT

Paylaştığım bütün sürücüleri güncellediğine emin misin? Bir daha yükle bunları;

Ek olarak eksik SYS dosyalarını onarman lazım;

Geri
Yukarı