RX 570 sistemde AMD sürücü zaman aşımı, WattMan ve crash hatası

@Sir Benjamin , HDMI Kablosunu değişti. 7 Farklı driver yükledim. RAM'leri XMP'den çıkarıp denedim. Tüm yazılımları kaldırıp denedim. 3.5M dosya virüs taramasından geçti. HDD'de sorun olduğunu düşünüp HDD söktüm, SSD'de sorun olduğunu düşünüp farklı bir SSD denedim. Prizin yeterli güç vermemesi gibi konular gördüm, farklı bir prizde denedim. Minidump dosyamı okuyup yapılması gerekenleri yaptım. Fakat hiçbiri çözüme ulaştıramadı. Sadece artık 2-3 saatte 1 kez oluyor. Kesinlikle sorunlu olduğunu düşünüyorum artık kartın.

Son bir öneriniz varsa dinleyebilirim, yoksa yeni kart alacağım.

O zaman son kozları oynuyoruz, RAM'lere Memtest86 yapın. Tam sistem bilgileriniz nedir? PSU'yu da deneyin.

O zaman son kozları oynuyoruz, RAM'lere Memtest86 yapın. Tam sistem bilgileriniz nedir? PSU'yu da deneyin.
Dediğim gibi memtest ile test edeli 4-5 gün oluyor. Test sonucu hiçbir error bulunamadı. Ayrıca bu sorun test etmeden önce de devam ediyordu zaten. 2x8 GB Vengeance RGB Pro kullanıyorum. 1x8 şekilde ikisini de farklı slotlarda denedim. O da işe yaramadı.

OCCT ile 15 dakikalık Power testi yaptım de sıkıntı çıkmadı. Fakat test gerçekleşirken görüntü yarım saniyelik bozulup düzeliyordu. Bunun da kartın arızasından kaynaklandığını düşünüyorum.

B450M S2H
R5 3600
2x8GB Corsair Vengeance RGB Pro
FSP 500-60AHBC-500W

Depolamayla alakalı bir sorun yok. Farklı SSD'lerle de aynı sorun yaşanıyor.

Yani, bu kart kaynaklı da olabilir artık. Tüm donanımları ve yazılımsal çözümleri denedik, RX 500 serisi sağ olsun WattMan konusunda sabıkası oldukça kabarık bir seri.

Yani, bu kart kaynaklı da olabilir artık. Tüm donanımları ve yazılımsal çözümleri denedik, RX 500 serisi sağ olsun WattMan konusunda sabıkası oldukça kabarık bir seri.
Maalesef. 6500XT’ye geçeyim diyorum fakat PCI Express 4.0 falan kafamı karıştırdı. B450de 4.0 desteği yok, 3.0 var. Bu performansı nasıl etkiler? B450 ile geçmek mantıklı mı?

Kartın performansı kelimenin iyi tabiri ile yerleri öpüyor, 1650S veya üstü bir kart daha iyi olur uyguna bulursanız.

Geri
Yukarı