RX 570 sistemde AMD sürücü zaman aşımı, WattMan ve crash hatası

10 dakikalık FurMark testinde 68 derecenin üstünü görmedi. MSI Gaming X modeli. Uzun süredir termal macun bakımı yapmadım. Genel sıcaklıkta bir sıkıntı yok fakat VRAM'ler ne durumda bilmiyorum.

VRAM'lerde bir hata olsa zaten OCCT VRAM'de görünürdü, bu başka bir donanımsal problem olabilir.
Sistemde herhangi bir OC varsa geri çekin, RAM'lere Memtest86 yapın.

VRAM'lerde bir hata olsa zaten OCCT VRAM'de görünürdü, bu başka bir donanımsal problem olabilir.
Sistemde herhangi bir OC varsa geri çekin, RAM'lere Memtest86 yapın.
OC yok. RAM’leri 6 gün önce aldım ve 3 gün önce memtest ile test ettim, herhsngi bir sorun çıkmamıştı.
Ayrıca son yarım saatte 3 kez oldu.
Ekran böyle oluyor ve sistem uzun süre siyah ekranda kalıp kendini resetliyor.

Dosya Ekleri

• 013FB354-59AB-4A78-8069-46375CE599B7.jpeg
    013FB354-59AB-4A78-8069-46375CE599B7.jpeg
    340,9 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Sistemde görüntü kablosu için dönüştürücü var mı? Görüntü kablolarının sabit ve stabil durduğundan da emin olun.

10 dakikalık FurMark testinde 68 derecenin üstünü görmedi. MSI Gaming X modeli. Uzun süredir termal macun bakımı yapmadım. Genel sıcaklıkta bir sıkıntı yok fakat VRM'ler ne durumda bilmiyorum.

Herhangi bir bozulma olmuyor.

MSI Gaming X modeli. 2 tane WHQL, 2 tane optional olmak üzere 4 adet driver denedim.

Afterburner:

Hocam Core clock değerini 1280 yapıp dener misiniz?

Sistemde görüntü kablosu için dönüştürücü var mı? Görüntü kablolarının sabit ve stabil durduğundan da emin olun.
Dönüştürücü yok. Fakat biraz kötü bir HDMI kablosu kullanıyorum. Sıkıntılı bir kablo, elektrik falan çarpıyor :D. Ancak HDMI’dan dolayı sistemin siyah ekrana düşüp donması ve daha sonra sürücü zaman aşımına uğradı hatasını vermesi mümkün mü?

Dönüştürücü yok. Fakat biraz kötü bir HDMI kablosu kullanıyorum. Sıkıntılı bir kablo, elektrik falan çarpıyor :D. Ancak HDMI’dan dolayı sistemin siyah ekrana düşüp donması ve daha sonra sürücü zaman aşımına uğradı hatasını vermesi mümkün mü?

Evet mümkün, kötü kablolar da buna sebep olabilir. Hele kablodan elektrik çarpılıyorsa zaten sıkıntı var.

Evet mümkün, kötü kablolar da buna sebep olabilir. Hele kablodan elektrik çarpılıyorsa zaten sıkıntı var.
Yarın farklı bir kablo ile deneyeceğim. Umarım sorun bundan kaynaklıdır.
Hocam Core clock değerini 1280 yapıp dener misiniz?
İşe yaramadı.
Hocam sanırım kablodan da değil. Şu anda amdkmdag kodlu mavi ekran aldım. Artık tamamen sürücü veya donanımdan kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Chipset sürücüsünü güncelleyin, bunu yaptıktan sonra ekran kartının sürücüsünü yeniden WHQL sürüme temiz şekilde kurun. Önce mevcut sürümü güvenli modda DDU ile kaldırın.

Chipset sürücüsünü güncelleyin, bunu yaptıktan sonra ekran kartının sürücüsünü yeniden WHQL sürüme temiz şekilde kurun. Önce mevcut sürümü güvenli modda DDU ile kaldırın.
Chipset sürücüsü zaten güncel. WHQL sürücüde de aynı hatayı alıyorum. Aklıma sorunu yaşamadan önce BIOS güncellediğim geldi. Şimdi eski bir versiyona düşüreceğim BIOS’u. O da çözüm olmazsa yapacak bir şey yok.

Chipset sürücüsü zaten güncel. WHQL sürücüde de aynı hatayı alıyorum. Aklıma sorunu yaşamadan önce BIOS güncellediğim geldi. Şimdi eski bir versiyona düşüreceğim BIOS’u. O da çözüm olmazsa yapacak bir şey yok.

Mavi ekrandan sonra minidump dosyalarını alıp konu açın, oradan çözüm bulurlar.

Geri
Yukarı