Ryzen 5 5600 ve RTX Palit 3060 Ti sisteme PSU önerisi

ntrch

Yoctopat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600 ve RTX Palit 3060 Ti ekran kartım var. 24 GB RAM Gigabyte B450 anakartım var. Bugün PSU'm sizlere ömür oldu ve acilen yeni PSU önerisine ihtiyacım var. Günümüz şartlarında bu sistem için yeterli en mantıklı PSU ve ileriye dönük upgradeler için en mantıklı PSU önerililerine ihtiyacım var.

RTX 3060 Ti'lı bir sistem için NVIDIA sayfasında 600watt öneriyor.

Ben RTX 4060 Ti ile bunu kullanıyorum. Bütçen yetiyorsa almanı önerebilirim. Sessiz bir güç kaynağı.

Bunun üst modelleri var 700watt ve 750Watt'lık. İleriye dönük düşünebilirsin.

Ben RTX 4060 Ti ile bunu kullanıyorum. Bütçen yetiyorsa almanı önerebilirim. Sessiz bir güç kaynağı.

Hocam durum şu ki başka forum araştırmalar vs beni şuna itti. Bana amazondan yarın teslimat ve vade farksız 3 taksit olduğu için msi mag a650bn mantıklı geldi. Kuponla beraber amazondan 2kye alabiliyorum. Fakat diğer forumdakiler psu'yu yerden yere vurdular. Finalde şunu anladım ki milyarlarca seçenek var ve neyi alsam hep diğerinin daha iyi olma şansı var. High performance'dan 700w gold veya bronz olanları önerdiler bronze gene 2k gold ise 2300.

bu bronze olan ile msi mag a650bn arasında tercih ne olur ?

Hocam durum şu ki başka forum araştırmalar vs beni şuna itti. Bana amazondan yarın teslimat ve vade farksız 3 taksit olduğu için msi mag a650bn mantıklı geldi. Kuponla beraber amazondan 2kye alabiliyorum. Fakat diğer forumdakiler psu'yu yerden yere vurdular. Finalde şunu anladım ki milyarlarca seçenek var ve neyi alsam hep diğerinin daha iyi olma şansı var. High performance'dan 700w gold veya bronz olanları önerdiler bronze gene 2k gold ise 2300.
Gold versiyonu olanları verimlilikleri daha yüksek olur. Bu sana şehir şebekesinden daha az güç çekmeni sağlar. Çok az da olsa bir artı olarak elektrik faturana bu yansır. Ayrıca gold sertifikasına sahip güç kaynakları daha az güç çektiğinden kullanım ömürleri diğerlerine nazaran daha fazla olabilir ve daha az ısınıp daha az fan gürültüsüne sahip olabilirler.

Ben bu modellerin ne kadar iyi olduklarını bilmiyorum. Bazı forum kullanıcıları, bazı sitelerden güç kaynaklarına ait listeler buluyorlar. Oradaki incelemleri referans gösteriyorlar. Yani sonuçta hangisinin iyi, hangisinin kötü olduğunu ben şahsen bilmiyorum ama 600Watt bir güç kaynağı senin için yeterli görünüyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı