Seat Ibiza hızlanırken aşırı titreşim

Yeni başlayan ve eskiden olmayan bir problemse bakımı beklemeden götürmenizde fayda var. Zira 8 bin km boyunca fark etmeyip yeni fark etmenizin imkanı yoktur diye düşünüyorum. Bahsettiğiniz sorun normalde direk akis sorunu ancak 8 binde bir araçta direksiyonu tam tur yapıp sürekli park sırasında zorlamadığınız sürece kolay kolay oluşabilecek bir şey değil. Yeni araçlarda parçalar hızlı bozulsada bu kadar da çabuk akis kıracağını sanmıyorum. Ateşleme dışındada bu problemi yaratacak başka bir unsur kalmıyor zaten. Tekrardan belirtmekte fayda var forumları gezerseniz 3 silindirli araç sahiplerinin rolantide ve alt devirlerde hızlanma sırasında titreşimden şikayetçi olup yüzlerce konu açtığını görebilirsiniz.

Yeni başlayan ve eskiden olmayan bir problemse bakımı beklemeden götürmenizde fayda var. Zira 8 bin km boyunca fark etmeyip yeni fark etmenizin imkanı yoktur diye düşünüyorum. Bahsettiğiniz sorun normalde direk akis sorunu ancak 8 binde bir araçta direksiyonu tam tur yapıp sürekli park sırasında zorlamadığınız sürece kolay kolay oluşabilecek bir şey değil. Yeni araçlarda parçalar hızlı bozulsada bu kadar da çabuk akis kıracağını sanmıyorum. Ateşleme dışındada bu problemi yaratacak başka bir unsur kalmıyor zaten. Tekrardan belirtmekte fayda var forumları gezerseniz 3 silindirli araç sahiplerinin rolantide ve alt devirlerde hızlanma sırasında titreşimden şikayetçi olup yüzlerce konu açtığını görebilirsiniz.
Yok hocam arabayı park bile etmiyorum neredeyse. İş yerime düz bırakıyorum evimin de bahçesine düz bırakıyorum. 3 silindirli olduğunun farkındayım ama başta böyle değildi. Servise yakın zamanda götüreyim. Teşekkürler tekrardan iyi günler.

Araç 3 silindir. Fazlasıyla normal. Akslar şanzımanlar havada uçuşuyor. 3 silindir araçta özellikle düşük devirlerde titreme olur. Direksiyonda vites topuzunda ve totonuzun altında bile çok rahat hissedersiniz.

Araç 3 silindir. Fazlasıyla normal. Akslar şanzımanlar havada uçuşuyor. 3 silindir araçta özellikle düşük devirlerde titreme olur. Direksiyonda vites topuzunda ve totonuzun altında bile çok rahat hissedersiniz.

Daha önce mevcut olmayan bir titreşimin artarak rahatsız etmesi durumunda akis ve şanzıman havada uçuşur evet. DSG şanzımanın kavramayla ilgili sıkıntıları yanlış vites seçimleri aracı devirsiz yürütmesi gibi şikayetler forumlarda yüzlerce şekilde şikayet olarak paylaşılmış. Alt devirde aşırı titreme şikayeti akisin kafasına giren mildeki balans bozukluğu keçe ve körüklerde ufak bir yırtık sonucu yağsız çalışma, rulman kafalarında diş bozukluğu özellikle aktarmanın en çok olduğu alt devirlerde titreşim vuruntu direksiyon tam turlarında lak lak şeklinde seslerle belirti gösterir. Aracın 3 silindir olduğunu ve hafif titreşimin normal olduğunu yukarıda yazmışız zaten konu sahibi "daha önce yoktu" ibaresini kullandığı için 3 silindir titreşimini bir kenara bırakıp extradan titreşimi arttıracak unsurları yazdık. Otomobil hakkında bilgisi olmayan insanların "yağğ akslar şanzımanlar havada oçoşoyor." yazması aşırı komik kaçmış okurken gülümsedim.

Merhaba, aracınızla ilgili olan sorunu çözebildiniz mi? Normal mi veya herhangi bir gelişme oldu mu servis tarafında? aynı sorun bende de mevcut 2023 Model Ibiza kullanıyorum henüz 3500 KM oldu, neredeyse aldığımdan beri bu bahsettiğiniz problem bire bir var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı