Wraith e-sports satın aldığım fareyi iade almıyor

ucserin

Hectopat
Geçen hafta Ninjutso Sora wierless aldım Wraith'e sportsdan. Mouse hem elime uygun gelmedi hem de fazla hafif geldi. Bu yüzden iade etmek istiyorum fakat iade almıyorlar kutusu açıldığı için. Yasal hakkım olduğunu ve tüketici hakem heyetine başvuracağımı söylediğimde ise aynen böyle yazdılar:
"Yasal politikalar gereği 14 gün içerisinde paketi açılmış ürün koşulsuz şartsız iade kabul edilmez ibaresi ile satışa sunulur. Satın alım yapan kullanıcı bu satın alımı onayladığında bu politikayı kabul etmiş olur. Bunun haricinden 6502 tüketicinin korunması hakkında Kanun'un cayma hakkı da 14 gün içerisinde paketi açılmamış ürünleri firmanın zorunlu olarak kabul etmesidir. "
İade hakkım bulunuyor mu yoksa dedikleri doğru mu?

Geçen hafta Ninjutso Sora wierless aldım Wraith'e sportsdan. Mouse hem elime uygun gelmedi hem de fazla hafif geldi. Bu yüzden iade etmek istiyorum fakat iade almıyorlar kutusu açıldığı için. Yasal hakkım olduğunu ve tüketici hakem heyetine başvuracağımı söylediğimde ise aynen böyle yazdılar:
"Yasal politikalar gereği 14 gün içerisinde paketi açılmış ürün koşulsuz şartsız iade kabul edilmez ibaresi ile satışa sunulur. Satın alım yapan kullanıcı bu satın alımı onayladığında bu politikayı kabul etmiş olur. Bunun haricinden 6502 tüketicinin korunması hakkında Kanun'un cayma hakkı da 14 gün içerisinde paketi açılmamış ürünleri firmanın zorunlu olarak kabul etmesidir. "
İade hakkım bulunuyor mu yoksa dedikleri doğru mu?
Wraith'in böyle yapması ilginç. Başvurun.

Ben bir şey deniyorum onlar demiş.

Hocam üründe sorun olmaması iade edemiyeceğim anlamına gelmiyor. Birçok firma iade alabiliyorsa onlar da alabilir.

Hala neyi zorluyorsun adamlar sitesine yazmış zaten

Dış ambalajı açılmış ürünlerde koşulsuz şartsız iade kabul edilmez.

Ben bir şey deniyorum onlar demiş.

Anlamadım? Sitesinde yazdığını söylüyorsanız bir şey değiştirmez diye biliyorum.

Hala neyi zorluyorsun adamlar sitesine yazmış zaten

Dış ambalajı açılmış ürünlerde koşulsuz şartsız iade kabul edilmez.
Kardeşim anlamakta zorlanıyorsun sanırım ama ürün hijyen ürünü falan değil iade alınmaması mantıklı değil.

Yanlış bilgi
Anlamadım? Sitesinde yazdığını söylüyorsanız bir şey değiştirmez diye biliyorum.

Kardeşim anlamakta zorlanıyorsun sanırım ama ürün hijyen ürünü falan değil iade alınmaması mantıklı değil.

Bak dostum bütün sitelerin kendisine özel iade politikası var ve sen o ürünü satın aldığın zaman kabul etmiş oluyorsun artık anladın mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bak dostum bütün sitelerin kendisine özel iade politikası var ve sen o ürünü satın aldığın zaman kabul etmiş oluyorsun artık anladın mı?
Yanlış bilgi verip ısrar ediyorsunuz. Hiçbir üretici ya da distribütör kendi kafasına göre kanun koyamaz. Ortada kanun var. Tüketici Hakları Kanunu'na göre bir alıcı aldığı ürünü 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade edebilir. THH'ye başvuru sonrası iade kabul edilecektir.

(5) Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir.

Kaynak: mevzuat.gov.tr

Geri
Yukarı