Yabancı bir mailde bütün şifrelerimi gönderen kişi para istiyor

Bu dönemde de malum gücüm yetmiyor oyunlara vs. teşekkür ederim her şey için.

Tavsiyem en azından Game Pass'e yönelmeniz olur. Steam dolara geçti millet alamıyor anlıyorum ama crack gibi işlere de girmeye gerek yok. Aylık 1 burger menüsü parasına bir dolu oyun oynarsınız.

Yahu beyler malum şeyler izliyorsanız.Gidin reddit'den felan izleyin.Bu siteler kayıt ediyor bence.Ben izlemiyorum ordan bana hiç gelmedi şahsen.

@Bahadir Okkali Windows Defender kullandığınız için olmuş.
Bu durumlar için sistem tarama raporları var. Hijackthis, Getsysteminfo, Farbar Recovery Scan Tool ve AIDA64 gibi raporları rehbere göre paylaşabilirsiniz.
Kaspersky Premium ve Malwarebytes ile tam tarama yaptırabilirsiniz.

Merhaba hocam arkadaşların dediği gibi şifrelerini değiştir 2FA koy ama farklı bir cihazdan sonrasında virüs bulaşan cihazına format at bunlar oltalama taktiği yapıyor kaç kişiyi böyle denk düşürüyorlar kurban siz olmuşsunuz ancak gönderdiğine dair SS bile atsa göndermiyorlar engelleyin geçin 2-3 gün uğraşırlar sonra salarlar sizi o zaman diliminde yeni kurbanlar arıyorlar zaten sizin resimleri vs silmiş olur o zamana kadar yani durumunuz iyi olsa bilse göndermeyin bunlara para bir anlık şokla gönderseniz sizi kafaya alır her gün para ister tehdit ile siz siz olun iletişime geçmeyin bende yaşadım buna benzer bir olay hiçbir şey olmaz iletişimi kesin güvenliğinizi alın yeterlidir.

Bir tane data breach sitesinden patlayan şifrelerini ve bilgilerini bulmuş onu atıyor sana hacklediğin falan yok rahat ol. Hemen gelmiş "oyunlara para harca"cılar. 15 yıllık phishing taktiği bu hiç mi görmediniz.

Bilgileri ifşa olmuş herkese otomatik atıyorlar bunları. Benim de kıytırık sitelere kayıt olurken kullandığım çöp maillere haftalık geliyor bunlardan. Asıl mail adresimi yalnızca büyük, güvenli sitelerde kullandığım için bir tane bile reklam, scam, spam gelmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı