1050Ti ile GTX 970 takası mantıklı mı?

ISLAND

Decapat
Takas etmek isteyen bir arkadaş var. Kendisi bulunduğum ilde. 1050Ti bende var. Kendisi bana 970 vereceğini söylüyor. Ben takası mantıklı buldum. Üstüne para falan vermeyeceğim. 970 1060 ayarında bir kart olduğu zaten aşikar. Yarın kendisini evime davet ettim test için. Furmark ve Basemark testleri yeterli olur mu? Nelere dikkat etmeliyim. Ben almaya kararlıyım 970'i. Sizlerin fikirleri nelerdir? Paylaşırsanız memnun olurum. Model 970 Evga FTW. Oyunlarda ve yayıncılıkta kullandığını söyledi kendisi. Ayrıca sattığı baya bir ürün mevcut profilinden anladığım kadarıyla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarda grafik farkını anlaman mümkün değil, gereksiz bir takas olur bence. Çünkü çekirdekler daha güncel bellekler daha hızlı falan yeni nesil nasıl anlatsam biri iphone 8 plus diğeri iphone x umarım anlatabilmişimdir. Kimse karlı çıkamayacağı birşeyi kolay kolay takas etmez, ekran kartına overclock falan yapmıştır, başta hızlı çalışır gibi görünür kullandıkça mavi ekran verdirebilir iş işten geçmiş olur aman dikkat.

Oyunlarda grafik farkını anlaman mümkün değil, gereksiz bir takas olur bence. Çünkü çekirdekler daha güncel bellekler daha hızlı falan yeni nesil nasıl anlatsam biri iphone 8 plus diğeri iphone x umarım anlatabilmişimdir. Kimse karlı çıkamayacağı birşeyi kolay kolay takas etmez, ekran kartına overclock falan yapmıştır, başta hızlı çalışır gibi görünür kullandıkça mavi ekran verdirebilir iş işten geçmiş olur aman dikkat.

Yazdıklarına ilave olarak 3.5+0.5 GB VRAM konusuda vardı galiba o kartta, yanlış hatırlamıyorsam.

970'lerin 3GB vram'i olduğunu hatırlıyorum aynı zamanda 900 serisi mining'in patlama yaptığı döneme denk geliyor. Hem yıllanmış hem de ortalama performans veren kart için 1050ti ile takas girdiğine değmez. Pek bir fark oluşturacağını sanmıyorum.

Takas etmek isteyen bir arkadaş var. Kendisi bulunduğum ilde. 1050Ti bende var. Kendisi bana 970 vereceğini söylüyor. Ben takası mantıklı buldum. Üstüne para falan vermeyeceğim. 970 1060 ayarında bir kart olduğu zaten aşikar. Yarın kendisini evime davet ettim test için. Furmark ve Basemark testleri yeterli olur mu? Nelere dikkat etmeliyim. Ben almaya kararlıyım 970'i. Sizlerin fikirleri nelerdir? Paylaşırsanız memnun olurum. Model 970 Evga FTW. Oyunlarda ve yayıncılıkta kullandığını söyledi kendisi. Ayrıca sattığı baya bir ürün mevcut profilinden anladığım kadarıyla.
Oyunda ve yayıncılıkta kullandıysa eğer az çok hangi kartın daha performanslı olduğunu biliyordur. İlk önce neden böyle bir şey istediğini sor bence zira ben bu durumdan biraz işkillendim açıkcası.

Güncel olan kart her daim iyidir. Vatandaş bunca yıl nasıl, ne amaçlı ve ne kadar hor kullanmış bilemezsin. Daha sonra satmak istediğinde de 1050ti gibi elinden kolay çıkaramayabilirsin.🧐

Kesinlikle bu takasa girmeyin. Mutlaka bir sorunu vardır. Aralarında dağlar kadar fark yok o yüzden risk almayın.
Overclock ve ya Mining yapılmış olabilir. Ayrıca daha eski nesil bir kart. Güncel olmakta fayda var.

GTX 1050Tİ ile GTX 970 kartlarını karşılaştırmak saçmalıktan başka bir şey değil. Arasında çok fark yokmuşta, mutlaka sorunluymuşta arkadaşım kartı bizzat gördünüz mü böyle yorumlar yapıyorsunuz? GTX 970 , GTX 1060 ayarında bir karttır. Nesil farkı olduğu için fiyatları birbirini dengeliyor, ayrıca GTX 970 daha pahalı bir kart onu belirteyim. Ayrıca kartın 4 yıllık olduğunu nereden çıkardınız onu hiç anlamadım. :) Kart belki 2 yıllık ya da 1 yıllık nereden biliyorsunuz da 4 yıllık diyorsunuz? Arkadaşlar bilmediğiniz konularda yorum yapmaktan çekinin bence. Ben kendim olsam kesinlikle takaslardım, tabi öyle direk takasa girilmez. Önce performans testleri yapılır, karşı taraf güven veriyor mu ona dikkat edilir, varsa ürünün faturası talep edilir maksat ürünün ne zaman kullanılmaya başlandığını görmek için. Karşı taraf neden böyle bir takas düşünüyor onu öğrenmek lazım ben olsam kesinlikle 970 verip 1050Tİ almazdım. Bu durum ister istemez şüphelendiriyor, sen karşı tarafın bu takası neden yapmak istediğini sorgula öğrenmeye çalış ondan sonra takas işini düşünürsün. Bir ürün takas ediliyor ya da satılıyorsa mutlaka bir sebebi vardır. Elden çıkartma konusunda da 1050Tİ'den daha kolay elden çıkarılıyor onu belirteyim. İnsanlar hangi kart performanslı ve fiyatı uygunsa onu tercih ediyorlar. FTW versiyonu en üst modeldir bu arada.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı