1050Ti ile GTX 970 takası mantıklı mı?

Ekran kartının performansdan başka neyi önemli acaba? Daha az güç harcaması dışında hiçbir artısı yok yukarıda da dendiği gibi yeni olması hiçbir şeyi değiştirmiyor ikisi de temiz olduktan sonra. Bundan 3 sene sonra da 970 daha güçlü bir kart olacak 5 sene sonra da. GTX 970 temiz ise takas çok mantıklı.

Sıcaklık değerleri farklılık gösterebilir. Ayrıca mimari, tasarım, dizayn, İşlem birimi, bellek teknolojisi ve daha bir çok fark var. Performans hiçbir zaman kaliteyi tek başına belirlemez. OC performansı, Kart tasarımı, desteklenen giriş çıkış birimleri, giriş çıkış teknolojileri, uyumluluk, sürücü desteği, oyunlarla uyumluluk ve daha bir çok şey. Farklı nesil demek, yeni şeyler demektir, yeni nesil her zaman sadece performans getirmez.

Sıcaklık değerleri farklılık gösterebilir. Ayrıca mimari, tasarım, dizayn, İşlem birimi, bellek teknolojisi ve daha bir çok fark var. Performans hiçbir zaman kaliteyi tek başına belirlemez. OC performansı, Kart tasarımı, desteklenen giriş çıkış birimleri, giriş çıkış teknolojileri, uyumluluk, sürücü desteği, oyunlarla uyumluluk ve daha bir çok şey. Farklı nesil demek, yeni şeyler demektir, yeni nesil her zaman sadece performans getirmez.
Ne bu kardeşim reklam mı yapıyorsun? Sen bunlara bakarak mı GPU tercih ediyorsun? Şu iki ekran kartı arasından 1050 Ti'ı seçene gülerler, arada %30 gibi bariz bir performans farkı var. Bellek teknolojisi giriş çıkış teknolojisi demişsin, iki kart arasında 10 yıl değil 2 yıl var ve ikisinde de GDDR5 var, giriş çıkış birimleri aynı. Burada GTX 970 "no brainer".

Ne bu kardeşim reklam mı yapıyorsun? Sen bunlara bakarak mı GPU tercih ediyorsun? Şu iki ekran kartı arasından 1050 Ti'ı seçene gülerler, arada %30 gibi bariz bir performans farkı var. Bellek teknolojisi giriş çıkış teknolojisi demişsin, iki kart arasında 10 yıl değil 2 yıl var ve ikisinde de GDDR5 var, giriş çıkış birimleri aynı. Burada GTX 970 "no brainer".

Senin dediğin olsun başka bir şey demiyorum, ancak şunu da bil reklam yaptığım yok.

Büyük ihtimal garantisi vs bitmiş elinden daha çabuk çıkarmak için sizin kartı istiyordur 970 kullanan biri olarak söylüyorum güçlü karttır.

Öncelikle normal şartlarda senden para istemesi gerek. Eğer para istemeden daha düşük performansı olan bir kartı senden istiyorsa orada dur bence. Büyük ihtimalle kartta bir sorun vardır.

Aynı soğutma sistemine sahip olduklarını farzedelim ve ikisininde yeni olduğunu farzedelim. 970, 1050Tİ'den daha güçlü olduğu için daha çok enerji çekecek ve daha çok ısınacaktır. 1050Ti'nin mimarisi, bellek teknolojisi, dizaynı, hammaddesi istediği kadar iyi olsun bir gerçek var ki, 970 günümüz şartlarında çok çok daha performanlı.

Aynı soğutma sistemine sahip olduklarını farzedelim ve ikisininde yeni olduğunu farzedelim. 970, 1050Tİ'den daha güçlü olduğu için daha çok enerji çekecek ve daha çok ısınacaktır. 1050Ti'nin mimarisi, bellek teknolojisi, dizaynı, hammaddesi istediği kadar iyi olsun bir gerçek var ki, 970 günümüz şartlarında çok çok daha performanlı.
Sende 970 olsa 1050Ti ile değişirmisin kafa kafaya ? Cevap: Hayır. O halde bu adam neden değişiyor. Demek ki bir sıkıntısı var kartın. Bu kadar net. Kimse aptal değil dolar almış başını giderken iyi ekran kartı verip daha kötü ekran kartı alsın.

Sende 970 olsa 1050Ti ile değişirmisin kafa kafaya ? Cevap: Hayır. O halde bu adam neden değişiyor. Demek ki bir sıkıntısı var kartın. Bu kadar net. Kimse aptal değil dolar almış başını giderken iyi ekran kartı verip daha kötü ekran kartı alsın.
Yani fiziksel ve yıpranmışlık olarak 970 çok önceden çıktığı için doğru. Ama bazı arkadaşlar performans olarak karşılaştırıyorlar ve her ikisininde yeni olduğunu farzedersek 970 daha performanslı. Ama yeni olsun denirse tabi ki 1050Ti. 970 daha yeni çıkan BFV oyununda 1080P ve ultrada hala 50-60 FPS sabit verebiliyor. 1050Tİ bu performansı ne kadar yeni olsa da maalesef vermiyor.

Kartı almaktan vazgeçtim arkadaşlar. Konuşmaları tekrar okudum bende huylandım biraz. Ne kadar evime gelip test edecek falan olsakta kartı vs. acelem yok. Benim kart 5 aylık garantili faturalı çok temiz bir kartı ne olduğunu bilmediğim bir kartla değiştirmek biraz aptalca olur heralde.

Kartı almaktan vazgeçtim arkadaşlar. Konuşmaları tekrar okudum bende huylandım biraz. Ne kadar evime gelip test edecek falan olsakta kartı vs. acelem yok. Benim kart 5 aylık garantili faturalı çok temiz bir kartı ne olduğunu bilmediğim bir kartla değiştirmek biraz aptalca olur heralde.
En iyisini yapmışsın. GTX1060 3GB ile aynı performasta olan bir kartı neden sana versin adam 1050ti karşılığında. Mutlaka sana demediği bir problemi vardır. Atıyorum, test ederken sorun çıkmaz çünkü belli sıcaklığa kadar stabil çalışır kart. Ama oyunun orta yerinde fps düşer yada donar vs. Bunları da düşünmek gerek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı