1050Ti ile GTX 970 takası mantıklı mı?

Bence alınır. Kartta bir sorun yoksa, gayet iyi de olur bence. FTW gayet iyidir. İki kart arasında kayda değer bir performans farkı var.

Kartın geçmişini öğrenin. Kişiden kişiye gezen bir kartsa, almayın ama. İlk veya ikinci sahibi ise alınabilir. VRAM olayına da takılmaya gerek yok. Bu kart her zaman 1050 Ti'dan iyi olacak.
Fatura sormadım ama kutusunun olduğunu söyledi. İlk sahibi sanırım. Furmark testi yeterli olur değil mi?

Arkadaşlar eleman 1050Ti yiğenine doğum günü hediyesi olarak almak istiyormuş. Yiğeni tutturmuş diyor 1050Ti diye. Edirnede oturuyorum. Oda burada öğrenci istanbuldan normalde kendisi. Elden alışveriş yapmak istediği için 970 Evga FTW model takas önerdi. Kendisi birçok PC bileşeni satmış 2.El profiline baktığıma göre en az 10 satışı var gözüküyor. Evime davet ettim testlerinide yaparım sonuçta. Ne zaman alındığını bilsem daha iyi olur tabi. Bende kararsız kaldım şimdi. Ama bir yandanda kaçırmak istemiyorum.
Dostum arkadaş takas sebebini açıklamış. Kartı çıplak görmek lazım ve adamla oturup beraber testlerini yapın. Eğer kafana yatarsa takaslarsın ama kaçırmamak lazım böyle bir fırsatı onu belirteyim. Eğer evine gelipte test yapacak olursanız, kart ile maksimum FPS almaya çalış testler aracılığıyla. Kartta Coil Whine var mı yok mu onu anlamış olursun. Dediğim gibi FTW en üst modeldir.

Gtx 970 kullandım, gerçekten güçlü bir kart ve performans artışını ciddi hissedersin, 3.5 gb ram olayınıda pek kafana takma gtx 1050ti 8 gb olsaydı bile, gtx 970 hertürlü güçlü. Satan kişi alım satım işiyle uğraşıyor olabilir profilinde birçok satışı olduğunu belirtmişssin tamir görmüş bir kart olabilir. Ayrıca gtx 970 güçlü psu ister minimum 600w psu yla kullanmanı öneririm. Sonuç olarak gtx 970 güçlü olsa da amd fiyatları düşürmüşken senin yerinde olsam gtx 1050 ti ekran kartımı nakit satıp rx 580 sıfır almaya bakarım

Kesinlikle değişmeni önermem garantili 970 kalmadı ki artık veren adam da biliyor yani 970 daha güçlü bir kart. Bir problemi var demek ki değişmek istiyor.

Bu dediğiniz işlemi hangi programlarla yapabilirim? Ona göre test edelim eleman gelince. Furmark yeterli olur mu?
Dostum inan bilmiyorum pek işim olmuyor test programlarıyla. Ama forumda konu açarsan yardımcı olurlar diye düşünüyorum.

Takas yapmak yerine 1050 Ti'ı satıp sıfır RX 570 alabilirsin. Şuan 1000 TL'ye satılıyor. GTX 970'ten biraz daha iyi, ayrıca güncel.

GTX150Tİ daha mantıklı, güncel bir kart. 970 GPU su ve mimarisi eski, her şeyi eski sayılır. 1050Tİ kalın. Yüksek performans vermesi sizi yanıltmasın, yüksek performans kusursuzluğu ifade etmez.

GTX150Tİ daha mantıklı, güncel bir kart. 970 GPU su ve mimarisi eski, her şeyi eski sayılır. 1050Tİ kalın. Yüksek performans vermesi sizi yanıltmasın, yüksek performans kusursuzluğu ifade etmez.
Ekran kartının performansdan başka neyi önemli acaba? Daha az güç harcaması dışında hiçbir artısı yok yukarıda da dendiği gibi yeni olması hiçbir şeyi değiştirmiyor ikisi de temiz olduktan sonra. Bundan 3 sene sonra da 970 daha güçlü bir kart olacak 5 sene sonra da. GTX 970 temiz ise takas çok mantıklı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı