3000 TL Oyun Konsolu Tavsiyesi

Şuan için konsol almayın. Yeni nesil konsolların çıkmasına ne kaldı şurada zaten. Yeni nesil konsollar çıkınca ya PS ya da Xbox alırsınız.

Hem elde hem evde oynamanız için Nintendo Switch var. Ama kendisi türkiyede çok popüler değil. Aynı zamanda son sevye oyunları açıcak bir konsol değil. Konsolda çalışabilen en yüksek seviye oyunlar Witcher 3, Doom, Assasins Creed 4. Bu gibi konuları hesaba katarak alın. Diğer konsolları önermedim çünkü onların yenileri çıkıcak biraz daha beklerim derseniz ben onları da ayrı ayrı değerlendiriebilirim sizin için.

Hem elde hem evde oynamanız için Nintendo Switch var. Ama kendisi türkiyede çok popüler değil. Aynı zamanda son sevye oyunları açıcak bir konsol değil. Konsolda çalışabilen en yüksek seviye oyunlar Witcher 3, Doom, Assasins Creed 4. Bu gibi konuları hesaba katarak alın. Diğer konsolları önermedim çünkü onların yenileri çıkıcak biraz daha beklerim derseniz ben onları da ayrı ayrı değerlendiriebilirim sizin için.
Xbox yenisi ne zaman

Arkadaşlar 2-3 Bin TL'ye oyun konsolu almayı düşünüyorum. İleriye dönük 3-4 sene rahat güncel oyunları ve güncel kalabilecek olsun. Öneriniz nelerdir?
PS4 Pro olabilir her ne kadar almak doğru şu tarihte ama sonuçta 3 yıl götürmesi açısından bir alternatif kendisi. Ayrıca birçok yeni gelecek oyunun da desteğini alacağını düşünüyorum 2 yıl kesin alır hatta. Tabi Xbox tarafına da bakabilirsin, bu biraz senin tercihinle ilgili bir durum. İki tarafında kendine has oyunları var ama PS ağırlıkta tabi.

Bence yenilerini beklemenin bi faydası yok çünkü 2-3 bin olacağını düşünmüyorum. Beklemenin sana şöyle bir faydası olabilir. PS5 çıkınca pro dahada ucuzlayabilir. Ama ne kadar değer beklediğine orasını bilemem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı