750 TL'ye SteelSeries Arctis 1 Wireless alınır mı?

Bandow

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Evet, başlıkta da belirttiğim gibi bu kulaklığı almayı planlıyorum. 5 yıldır SteelSeries Siberia V2 frost Blue kulaklığını kullanıyorum ama artık kablosuz kulaklık dünyasında yer almak istiyorum. Arctis 7'nin daha iyi olduğunu biliyorum ancak Arctis 1 Wireless'ın Type-C alıcıya sahip olması hem telefonda hem de bilgisayarda rahatça kullanabilme olanağı sağlıyor. Arctis 7'nin avantajı ise 7.1 ses ve malzeme kalitesi. Aralarında 450 TL'lik bir fark var. Anakartımdaki ses kartı ALC1150 yani eğer Arctis 1'i alırsam, ses konusunda tatmin edeceğini düşünüyorum. Malzeme kalitesinden verilen ödün de yine 450 TL fazla harcamaya beni itemiyor açıkçası. Aranızda Arctis 1 Wireless'i kullanan varsa kullandıkları süreçte tecrübe ettiklerini, kulaklığın fark ettikleri artılarını/eksilerini belirtirlerse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arctis 1 Wireless , kullanmıyorum ama Arctis 5 kullanıyorum 4. senesine girdi sanırım hala taş gibi 2-3 kez kedim kablosunu yemek suretiyle bozdu 3'ünde de yeni kablo gönderdiler ücretsiz Türkiye de satılmadığı için. Uzun lafın kısası eğer seni ses konusunda üzmeyeceğini düşünüyorsan direk al derim ürünlerinin arkasında duruyorlar. Arctis 5'i ses konusunda değerlendirecek olursam kullandığım en iyi kulaklık ve beni çok tatmin ediyor ses konusunda .

Arctis 1 Wireless , kullanmıyorum ama Arctis 5 kullanıyorum 4. senesine girdi sanırım hala taş gibi 2-3 kez kedim kablosunu yemek suretiyle bozdu 3'ünde de yeni kablo gönderdiler ücretsiz Türkiye de satılmadığı için. Uzun lafın kısası eğer seni ses konusunda üzmeyeceğini düşünüyorsan direk al derim ürünlerinin arkasında duruyorlar. Arctis 5'i ses konusunda değerlendirecek olursam kullandığım en iyi kulaklık ve beni çok tatmin ediyor ses konusunda .

Biraz alakasız ama sizce ss arctis 1 mi ? yoksa ss arctis 3 2019 mu ? Aralarında 75 tl kadar bir fark var

Dediğim gibi 5 senedir kullanıyorum Siberia v2 Frost Blue'yu, hiç de üzmedi geçen sene yastıklarını değiştirdim yine eskiyince artık bu sefer kulaklıkları değiştireyim dedim. Ürünlerine verilen parayı aynı ölçüde hak eden bir firma olarak görüyorum kendilerini.

O kadar parayı hak edemez.
Neden hak etmediğini açıklar mısınız lütfen?
Soruma yanıt alamadım ama steelseriesi bende çok beğeniyorum bu yüzden ikisinin arasında kaldım, bütçemde çok değil
Arkadaşlarımdan Arctis 3'ü kullananlar var, gayet memnunlar. Arctis 1'e göre daha iyi malzeme kalitesine sahip diye biliyorum yanlış olmasın.

Son düzenleme:
Neden hak etmediğini açıklar mısınız lütfen?
Arkadaşlarımdan Arctis 3'ü kullananlar var, gayet memnunlar. Arctis 1'e göre daha iyi malzeme kalitesine sahip diye biliyorum yanlış olmasın.
Neredeyse 800 lira. Arctis 7 sürüleri kullanıyor. Evet bu sürücüler 3 ile 5 den az daha temiz ses veriyor ama kur yüzünden bu kadar fiyatı şişmişken çok mantıklı değil. En azında bir indirim falan bekleyin yazık günah. Kaldıki kablosuzlardaki kablosuzluk özelliği kabloluluk kadar ömürlü olmayacak hiç bir zaman. O pilin ömrü bitecek.

Neredeyse 800 lira. Arctis 7 sürüleri kullanıyor. Evet bu sürücüler 3 ile 5 den az daha temiz ses veriyor ama kur yüzünden bu kadar fiyatı şişmişken çok mantıklı değil. En azında bir indirim falan bekleyin yazık günah. Kaldıki kablosuzlardaki kablosuzluk özelliği kabloluluk kadar ömürlü olmayacak hiç bir zaman. O pilin ömrü bitecek.
Piyasadaki kablosuz kulaklıklara bakıldığında çoğu 1000 TL+ civarında satışta. Kablolu kulaklık almak istesem Sennheiser'lara bakardım zaten ancak amacım kablodan kurtulmak. Şu anki satış fiyatının dolar kurundan etkilenmediğini düşünüyorum. Bence ileride indirim ile ineceği fiyat şu anki fiyatını uçuk şekilde geçmeyecektir hatta geçemeyebilir de. Pil konusuna da gelirsek öyle 1-2 ayda miladını dolduran pillerden değil bunlar. 4 yıldır kuzenim Logitech G930 kullanmakta ve hala batarya sağlığının ciddi şekilde kötüleşmediğini ifade etti. 4-5 yıl önceki bataryalarla yeni nesil bataryaları karşılaştırırsak bence bu konu büyük sorun teşkil etmeyecek.

Geri
Yukarı