Acer Predator Helios Neo vs Acer Nitro 16

Bütçe
55000
Ben daha 3 gün önce Acer Predator Neo'yu 13700HX modelini aldım. Ben çok laptop kullandım, PC kullandım: 1050ti, 2060, 2080, 3060, 3060ti, 4060 kasa ve laptop olarak Asus ROG G18, 4070, 80 bin TL'lik laptop, 4060 HP Victus 144Hz, 36 bin TL'lik laptop. Kısaca, çok model denemiş ve ağır oyunlar ile grafik programları kullanan bir e-ticaret işi yapan biriyim. Bana göre en kalitelisi Acer Predator ve ondan sonra HP gelir. Asus'u neden kötülüyorum? Tüm hepsinin fiyatını toplasan 1 Asus alıyorsun, ama Asus i9 13980HX, 4070 hep yüzde 100'de çalışıyordu. Ekran kartı en ufak oyunda bile ya bendeki sorunluydu diye araştırdım çok şikayet gördüm ve sattım onu, HP'ye geçtim. İyiydi, serindi, ama Asus'tan sonra çok kesmedi beni. Kasa kalitesi HP'de tercih edilebilir, maddi durum düşükse. Ama şu anda Predator Neo bazı kullanıcılar sesinden, bazıları ayarlama sıcaklıktan yakınsa da, laptop işi bilen kişi işidir. A'dan Z'ye updateleri, driverları Acerrin, Windows'un her şeyini kurdum, hiçbir sorun yok. İlk 3-4 saat driversız, bios updatesiz işlemci 60 dereceydi boşta. Başka pişman gibi olsam da, her şeyi kurduktan sonra boşta sıcaklığı 30'lara düştü, cihaz kendine geldi. Laptop'ta her zaman bios ve driver güncelliceksin, ilgileniceksin, takip ediceksin. Yok öyle masaüstü gibi koy kenara, tak sıvı soğutucu, bas babam bas, istersen 4090 laptop al, onu bile takip etmen lazım, her şeyini. Uzun lafın kısası, yaşım 29-25-30, PC eskitmiş biri olarak Acer Predator Neo 16 benden geçti. DDR5 1 slotu boş, tek slot 16GB ile gelmesine ağlayanlarda boş. En iyisi böyle gelmesi, 2x8 çöpe gideceğine tek DDR5 RAM aldım, taktım, 32GB oldu, uçak oldu, şuanda.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı