Amazon Prime'da Full HD olan filmler Torrent sağlayıcılarda neden 4K?

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Korsan ve Torrent kullanmak istemiyorum ancak parasını verdiğim Amazon Prime düşük kalite ve HDR olmayan formatta sunuyor birçok filmi. Bunun nedeni nedir? Örnek olarak Çizmeli Kedi: Son dilek çok basit ve standart bir animasyon izlemek istedim ancak hem Full HD hem de SDR. Merak ettim ve araştırdım 4K ve tüm HDR formatlarında korsan kaynaklarda mevcut.

Buna bir de dublaj ve alt yazı ihtiyacı olunca gereken eforu da katarsak bu kadar eziyettense Full HD izlemeye razı oluyorum. Bu durumda tavsiyelere açığım.

Korsan ve Torrent kullanmak istemiyorum ancak parasını verdiğim Amazon Prime düşük kalite ve HDR olmayan formatta sunuyor birçok filmi. Bunun nedeni nedir? Örnek olarak Çizmeli Kedi: Son dilek çok basit ve standart bir animasyon izlemek istedim ancak hem Full HD hem de SDR. Merak ettim ve araştırdım 4K ve tüm HDR formatlarında korsan kaynaklarda mevcut.

Buna bir de dublaj ve alt yazı ihtiyacı olunca gereken eforu da katarsak bu kadar eziyettense Full HD izlemeye razı oluyorum. Bu durumda tavsiyelere açığım.

Amazon her platformda 4K desteği sunmuyor. Bazı cihazlara sunuyorlar sadece.

Amazon her platformda 4K desteği sunmuyor. Bazı cihazlara sunuyorlar sadece.
Sorun bundan kaynaklı değil. Başka 4K içerikler var ama kendi yapımı olmayan filmler Full HD ve SDR.

Bence sebebi ucuz olması. Sonuç olarak sanırım 40TL'ye Amazon Prime, Amazon Video, Amazon Gaming sunuyor adamlar fakat elbette 4K olsa çok daha güzel olurdu.

Bence sebebi ucuz olması. Sonuç olarak sanırım 40TL'ye Amazon Prime, Amazon Video, Amazon Gaming sunuyor adamlar fakat elbette 4K olsa çok daha güzel olurdu.
4K olan içerikler de mevcut ancak çok ünlü ve büyük yapımlarda ve özellikle filmlerde 4K eksik.

Yeni konular

Geri
Yukarı