Askerlik için saat kaçta teslim olmak mantıklı?

MakeMyDay

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret
Merhaba,

Askerlik vakti geldi çattı.
Acemi birliğini atlatmam lazım.

1-)Nizamiyeye teslim olmak için saat kaça kadar vaktim var?
17.00'a kadar mı?

2-)Çok fazla sıra olabilir teslim gününde. Çok erken teslim olmakta üzebilir beni. Saat kaç sularında teslim olmalıyım?

2.sorunun cevabına göre biletimi, varış saatimi buna seçeceğim ve yolculuğa çıkacağım.
Benim için önemli bir konu.

Bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim :)

Zaten gece 11-12'ye kadar bekleyeceksin orada. Bin tane işlemden geçeceksin.
Yani sabah sıra beklemeden işlemleri erken bitirip koğuşa gidip psikolojik olarak hazırlanmam için iyi olmaz mı?

Yoksa her şeye rağmen öğleden sonra mı gitmeliyim?
12.00-13.00 ya da 15.00'dan bile sonra mı gitmeliyim?
Sizce?

Havalar serinledi. Gece boyu devam edecek işlemler bittikten sonra koğuşuna gideceksin. Sabah da erken kalkacaksın. Öğleye doğru git işini bitir, senin gibi askere gelen arkadaşlarınla sohbet eder kafanı dağıtırsın. Erken yatıp sabah erken kalkarsın.

Kafana göre gidemezsin. Teslim olacağın saat belgende belirtilir. Ne kadar geç gidersen o kadar uzar askerliğin.
Siz böyle dediğiniz an nasıl fark etmedim diye korktum ve hemen baktım şimdi kağıdıma. Saat belirtmiyor. Hiçbir şekilde şu saate kadar katılmalısınız, şu saatte gelmelisiniz yazmıyor.

Nereye gideceğinde önemli. Benim gittiğim yerde 10-11 civari gitmiştim işlemlerim 4 civarında bitmişti. İyi ki erken gitmişim dedim çünkü gece hala işlemleri devam edenler vardı biz dinlenirken onlar hala koşturuyorlardı.

Geri
Yukarı