Elektronik ASUS TUF RTX 4080 16 GB 40.000 TL!

Alakası olduğunu düşünmüyorum. Super serisi ara fiyatla gelecektir, örnek vermek gerekirse 4080 Super'in fiyatı günümüz 4090 ile 4080 fiyatı arasında kalacaktır. Bir önceki nesil 3060ların fiyatı bile düşmüyor henüz. Kısacası super serisinin diğer kartların fiyatını düşüreceğine inanmıyorum ve bunlar sadece yıl sonu stok eritme kampanyaları. Zamanında yıl ortasında 30-40 arası satılan ürünleri şimdi indirimli olarak bu fiyatlara satıyorlar. Bkz; Temmuz ayı fiyatı.

Eki Görüntüle 2067639
5 ay olmuş bahsettiğiniz fiyattan satılalı. 5 ay bu ülke için çok büyük bir süre.
Ama dediğinize katılıyorum. Artık yeni gelen ürün bir önceki neslin fiyatını düşürmüyor. Ama satın almayı da mantıksız kılıyor. Tıpkı şu anda 27-28K fiyatlardan 3090 satılıyor olması gibi. 3000 serisi kartları nasıl şu anda sıfır olarak satın almak mantıksız ise, super serisi geldiğinde de muhtemelen baz versiyonunun üzerine 1000-2000 TL gibi bir fiyat farkı ile satılacakları için tercih sebebi olacaklar. Zaten bu seride de 4080'i en çok saf dışı bırakacak şeyin 4070 TI Super olacağı düşünülüyor. Eğer 30-35K arası bir fiyattan çıkarsa düz 4080 kimse tercih etmeyecektir

İlk çıktığında 30.000TL civarlarında diye hatırlıyordum. Fiyatının artması ekonomik lakin insanlar erişebiliyorlar mı cidden? 4080 alınabilir seviyelere düşse tercih edebilirdim.

5 ay olmuş bahsettiğiniz fiyattan satılalı. 5 ay bu ülke için çok büyük bir süre.
Ama dediğinize katılıyorum. Artık yeni gelen ürün bir önceki neslin fiyatını düşürmüyor. Ama satın almayı da mantıksız kılıyor. Tıpkı şu anda 27-28k fiyatlardan 3090 satılıyor olması gibi. 3000 serisi kartları nasıl şu anda sıfır olarak satın almak mantıksız ise, super serisi geldiğinde de muhtemelen baz versiyonunun üzerine 1000-2000 TL gibi bir fiyat farkı ile satılacakları için tercih sebebi olacaklar. Zaten bu seride de 4080'i en çok saf dışı bırakacak şeyin 4070 Ti super olacağı düşünülüyor. Eğer 30-35k arası bir fiyattan çıkarsa düz 4080 kimse tercih etmeyecektir.

Umarım haklı çıkarsınız ama şu an için 3-4 kampanyalı kart hariç 4070 Ti'ın fiyatı 30-40 aralığına oturdu fakat fiyatlarda aşırı zıplama olmazsa bugün ki fiyatlamaları göz önüne alırsak sanki 35-45 aralığına oturabilir gibi görünüyor ama fiyatlar son zamanlarda aşırı yükselme eğiliminde. Allah sonumuzu hayır etsin :)

Umarım haklı çıkarsınız ama şu an için 3-4 kampanyalı kart hariç 4070 Ti'ın fiyatı 30-40 aralığına oturdu fakat fiyatlarda aşırı zıplama olmazsa bugün ki fiyatlamaları göz önüne alırsak sanki 35-45 aralığına oturabilir gibi görünüyor ama fiyatlar son zamanlarda aşırı yükselme eğiliminde. Allah sonumuzu hayır etsin :)
Bu marka takintisindan da kaynakli. Su anda 29 bin civarina galax 4070ti kart varken insanlar gidip 33-34bin verip asus aliyor. Hatta gecen haftalarda colorful igame ultra versiyonu 26.700 gibi fiyatlara satildi. O aradaki farki bir ust modele vermeyi her daim tercih ederim.

İlk çıktığında 30.000TL civarlarında diye hatırlıyordum. Fiyatının artması ekonomik lakin insanlar erişebiliyorlar mı cidden? 4080 alınabilir seviyelere düşse tercih edebilirdim.
RTX 4080 Aorus Master 33k'ya aldım. Çok olmadı yaz civarıydı sanırım. 4070Ti satıp almıştım. Onu da 19k'ya almıştım. Herkes bekleyin düşer diye ciyaklarken, bangır bangır alın bakın bir daha bulamazsınız demiştik. Şimdi gelen fiyatlara bakın bir de. Bu ülkede beklemek çoğu zaman zarar getiriyor. Bir şey bilmeden konuşanlar da cabası tabi ki!

Yeni konular

Geri
Yukarı