Çözüldü Belge için devamsızlık hakkı kaç gün?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SenpaiKangal

Picopat
Selam, şu anda 1 gün raporlu 3 gün normal devamsızlığım var. Pazartesi ehliyetle alakalı işlerim var o yüzden gidemeyeceğim. Belge almak istiyorum. 5 gün olunca alınabiliyor mu?

Çözüm
Artık devamsızlık, belge almak için bir engel değil.

@DNA Hocamın yazmış olduğu bir rehber var. Bu konudan detaylarına ulaşabilirsiniz. 😊

@DNA Hocamın yazmış olduğu bir rehber var. Bu konudan detaylarına ulaşabilirsiniz. 😊

Çözüm

@DNA hocamın yazmış olduğu bir rehber var. Bu konudan detaylarına ulaşabilirsiniz. 😊

Teşekkürler hocam.

9. sınıfım.

Selam, şu anda 1 gün raporlu 3 gün normal devamsızlığım var. Pazartesi ehliyetle alakalı işlerim var o yüzden gidemeyeceğim. Belge almak istiyorum. 5 gün olunca alınabiliyor mu?

Hayır benim devamsızlığım 5.5 gün bunu rağmen teşekkür belgemi aldım. 6 gün olunca alamıyoruz anlaşılan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır benim devamsızlığım 5.5 gün bunu rağmen teşekkür belgemi aldım. 6 gün olunca alamıyoruz anlaşılan.
Devamsızlık maddesi yayınlanan yönetmelik ile kaldırıldı.

MADDE 49-
Aynı Yönetmeliğin 160'ıncı maddesinin birinci fıkrasında yer alan “özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen,” ibaresi ile aynı maddenin ikinci fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır.

Devamsızlık maddesi yayınlanan yönetmelik ile kaldırıldı.

madde 49-
Aynı yönetmeliğin 160'ıncı maddesinin birinci fıkrasında yer alan “özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen,” ibaresi ile aynı maddenin ikinci fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır.

Madde kaldırılmasına rağmen okulumuzda ki bazı öğretmenlerimiz bize hâlâ devamsızlığınız 5 günü geçerse belge alamazsınız diyor bunun sebebi bilmemelerimi yoksa biz okula gelelim diye mi yaptıkları bir şey? (söyleyen öğretmen müdür yardımcısı)

Madde kaldırılmasına rağmen okulumuzda ki bazı öğretmenlerimiz bize hâlâ devamsızlığınız 5 günü geçerse belge alamazsınız diyor. Bunun sebebi bilmemeleri mi yoksa biz okula gelelim diye mi yaptıkları bir şey? (söyleyen öğretmen müdür yardımcısı)

Bu madde okuldan okula değişiklik göstermiyor. Yönetmeliği gösterin. :) Yönetmelikten bihaber olamazlar herhalde.

@Berat Karacengel kaldırılması ile ilgili madde 49'u buradan okuyabilirsiniz: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2023/09/20230908-2.htm

Madde kaldırılmasına rağmen okulumuzda ki bazı öğretmenlerimiz bize hâlâ devamsızlığınız 5 günü geçerse belge alamazsınız diyor bunun sebebi bilmemelerimi yoksa biz okula gelelim diye mi yaptıkları bir şey? (söyleyen öğretmen müdür yardımcısı)

Bazıları okula gelin diye yapıyor bazıları da bilmiyor.

Geri
Yukarı