Borsada alım satım nasıl öğrenilir?

Midas aracı bir uygulama, midas üzerinden sadece alım satım yaparsın. Öğrenmek istiyorsan YouTube, Udemy gibi platformlarda ücretli yada ücretsiz kurslara başlayabilirsin. Ben midas önermiyorum, bazen bakım nedeniyle kapanıp uzun süre açılmıyor, aynı zamanda son günlerde büyük bir ceza yedi uymadığı kurallar yüzünden.

Midas aracı bir uygulama, midas üzerinden sadece alım satım yaparsın. Öğrenmek istiyorsan YouTube, Udemy gibi platformlarda ücretli yada ücretsiz kurslara başlayabilirsin. Ben midas önermiyorum, bazen bakım nedeniyle kapanıp uzun süre açılmıyor, aynı zamanda son günlerde büyük bir ceza yedi uymadığı kurallar yüzünden.
Hangi platformu önerirsiniz, ben de borsa işlerine girmeyi düşünüyorum?

Öğrenemezsin, borsada alınacak en mantıklı ders "bilmek" diye bir şey olmadığını kabul etmektir. Canınız çok yanar. En mantıklısı belki birkaç ay grafikleri takip edip, olabilecek en düşük seviyede alıp beklemektir bence. Yatırım tavsiyesi değildir 😁

Hocam hisse almak yerine yatırım fonları mantıklı olabilir bir göz atın bence. (Yatırım tavsiyesi değildir)

Play Store'da Midas hisse borsa alım satım uygulaması gördüm. Nasıl öğrenebilirim?
İlk olarak bir aracı kurum belirlemen lazım. Ben midas kullanıyorum komisyon oranı çok düşük olduğu için. Güvenlik konusunda aklında soru işareti olmasın. Aracı kurumların hepsi SPK tarafından denetlenip Takasbank tarafından hisselerin korunuyor. Aracı kurumun güvenliğinden korkmak yerine Takasbank ve SPK'dan korkmak lazım. İşlem yapmadan önce sen nasıl bir yatırımcısın buna karar ver ama şunuda eklemek gerekir. '' Kısa vade kazandırır uzun vade zengin eder.'' Youtube platformunda ücretsiz temel ve teknik analiz eğitimi veren kanallar var. Yetersiz kaldığını düşünüyorsan Udemy platformundan ücretli eğitim alabilirsin. Aklına takılan soruları sorabilirsin.

Yasal Uyarı! Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.

Geri
Yukarı