CD PROJEKT RED'den Türkçe alt yazı için cevap geldi

Sen oyunun fiyatını çok yüksekten satarsan almamı bekleme bir zahmet. Bu konuları sürekli tartışıp duruyoruz ve bir yere varamıyoruz isteyen istediğini yapsın artık.
Herkesin kendi vicdanı, şahsen ben bir oyun yapmış olsaydım ve bu oyuna sallıyorum 100 TL fiyat biçmiş olsaydım. Sırf fiyatı fazla diye oyunumu korsan oynayanlara hakkımı helal etmezdim. Sonuçta ben orada bir emek vermişim ve emeğimin karşılığının fiyatını da kendime göre ben belirlemişim. Kimse bana çıkıp da senin oyunun o kadar etmez onun için korsan oynarım ve ya senin oyununda dil desteği yok korsan oynarım diyemez. Madem satın almamak için bahanen fiyat, e o zaman oynama kardeşim bana ne ki? Ya da git başka oyun oyna ve ya git kendi oyununu kendin yap oyna demi? Tabi ben burada inancıma ve vicdanıma göre konuşuyorum. Eğer korsan oynarken vicdanın el veriyorsa ve inancınız buna müsaade ediyorsa buyurun oynayın, kimse kimseye bir şey diyemez. En azından şu anlık. İleride umarım ki bir yasa falan çıkarda korsan oyun oynamanın cezası falan olur. Bazılarınız "E fakirler ölsün o zaman" diyebilir ama ne yapayım? O da senin ülkeni yönetenlerin seni köle olarak görmesinden kaynaklı. Oyun yapımcısıyla alakası yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Destek olmak maksadı ile vakti zamanında Witcher 3'ü hem PC hem de Ps4 platformu için satın almıştım. CDPR ekibi her türlü desteği hak eden nadir oyun stüdyolarından biri ve Türkiye oyun pazarına da önem veriyorlar kıymetini bilmek lazım.

Son düzenleme:
Bu kadar kesin konuşmaya gerek yok. Türkiye'de artık Witcher 3 olmayan Steam kütüphanesi görmüyorum ben. Ona sonradan dil eklediklerine göre satışlar memnun etmiş demek ki. İlk gün alıp bekleriz kardeşim naapalım.

Steam kutuphanesi olan adamda Witcher olur zaten. Esas sorunlu kitle, Steam kutuphanesini "enayilik" zanneden hırsız kitle. Sag altta "activate windows" yazisi esliginde calinti oyun oynayan hatri sayilir kocaman bir kitle var.

Sen oyunun fiyatını çok yüksekten satarsan almamı bekleme bir zahmet. Bu konuları sürekli tartışıp duruyoruz ve bir yere varamıyoruz isteyen istediğini yapsın artık.
Eminim satın alıp oynadığın adam gibi bi oyunun yoktur kesinlikle torrentcisin sizin gibiler yüzünden insanlar imza kampanyası başlatmak zorunda kalıyo

Benden de yanit gecikmedi.

Bosa kasmasinlar, %80 den fazlasi korsan oynayacak. Gerek yok emeklerinin karsiligini alamayacaklar tam olarak.
Yanılıyorsunuz bana kalırsa. CDPR ekibinin geliştirdiği yapımlar herkese hitap etmiyor zaten. Meraklılarının da korsan olarak edinip oynadıklarını hiç zannetmiyorum.

Yanılıyorsunuz bana kalırsa. CDPR ekibinin geliştirdiği yapımlar herkese hitap etmiyor zaten. Meraklılarının da korsan olarak edinip oynadıklarını hiç zannetmiyorum.

Yani sen ciddi ciddi Turkiye'de Witcher 3 oynayan insanlar arasinda cogunun bunu legal olarak yaptigini mi dusunuyorsun?

Buyuk cogunlugunun birak Witcher'a para vermeyi, herhangi bir yazilima para vermedigine adim gibi eminim ben.

Bu cok uzatilacak bir tartisma degil aslinda, ikimiz de gercek cevabi bilemeyiz kesin olarak ama Turk insanini taniyorsan aslinda cevap hemen ortaya cikiyor.

Yani sen ciddi ciddi Turkiye'de Witcher 3 oynayan insanlar arasinda cogunun bunu legal olarak yaptigini mi dusunuyorsun?

Buyuk cogunlugunun birak Witcher'a para vermeyi, herhangi bir yazilima para vermedigine adim gibi eminim ben.

Bu cok uzatilacak bir tartisma degil aslinda, ikimiz de gercek cevabi bilemeyiz kesin olarak ama Turk insanini taniyorsan aslinda cevap hemen ortaya cikiyor.
İllegal olarak edinenler illaki vardır ama Witcher 3'ü ayrı bir kefeye koymak lazım. Dağıtımcılığını Bilkom'un üstlendiği Witcher 3'ün PC sürümü 69 Liraya satışa sunulmuştu. Bir çok insan o dönem ilgisini çekmese de sırf destek vermek maksadı ile orjinal olarak edinmişti oyunu.

Onun dışında CD Projekt Red çok değerli bir oyun stüdyosu ve bu stüdyonun elinden çıkmış yapımlara meraklı oyuncuları da değerli buluyorum ben dolayısı ile illegal yollardan oyunları edindiklerini veya edineceklerini de zannetmiyorum. Zaten dediğim gibi belli bir oyuncu kitlesine hitap ediyor geliştirdikleri oyunlar.

Herkesin kendi vicdanı, şahsen ben bir oyun yapmış olsaydım ve bu oyuna sallıyorum 100 TL fiyat biçmiş olsaydım. Sırf fiyatı fazla diye oyunumu korsan oynayanlara hakkımı helal etmezdim. Sonuçta ben orada bir emek vermişim ve emeğimin karşılığının fiyatını da kendime göre ben belirlemişim. Kimse bana çıkıp da senin oyunun o kadar etmez onun için korsan oynarım ve ya senin oyununda dil desteği yok korsan oynarım diyemez. Madem satın almamak için bahanen fiyat, e o zaman oynama kardeşim bana ne ki? Ya da git başka oyun oyna ve ya git kendi oyununu kendin yap oyna demi? Tabi ben burada inancıma ve vicdanıma göre konuşuyorum. Eğer korsan oynarken vicdanın el veriyorsa ve inancınız buna müsaade ediyorsa buyurun oynayın, kimse kimseye bir şey diyemez. En azından şu anlık. İleride umarım ki bir yasa falan çıkarda korsan oyun oynamanın cezası falan olur. Bazılarınız "E fakirler ölsün o zaman" diyebilir ama ne yapayım? Oda senin ülkeni yönetenlerin seni köle olarak görmesinden kaynaklı. Oyun yapımcısıyla alakası yok.

Tamam.

Bu korsancılar böyledir oyun pahalı derler, oynama deyince hop diye kalırlar. Fazla uğraşmamak gerekir bunlarla, bırakın oynasınlar.

Zaten kimse kimsenin kafasına korsan oyun oynadığı için silah dayamıyor, bunlar korsan oyunu oyun fiyatlarının yüksek olmasıyla legalize etmeye çalıştıkları için tartışma çıkıyor.

Yine korsan muhabbeti başlamış 😒 Sıkılmıyor musunuz artık şu muhabbetten birader ya. Bırakın isteyen istediği şekilde oynasın. Kul hakkıysa sen girmiyorsun, o giriyor. İstediği kadar yaptığında kendisini avutsun, hırsızlık yapan adam da ihtiyacım vardı, pişman değilim diyor. Aynı muhabbet.

Sen vicdanlı bir insansan zaten korsan oynamazsın. Bitti.

Bu oyuna da Türkçe şarttı. Kaç yıldır bu oyun üzerinde çalışıyorlar, bir zahmet Türkçe de eklesinler. Witcher satışlarının yüksek olmasından dolayı böyle bir olaya girişmişlerdir, yoksa gelmezdi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı