DDR4 CL22 3200MHz Notebook RAM önerisi

Bütçe
400-650 TL

SunSet

Megapat
Bu laptopu satın aldım. Bir slot boş bulunmaktadır. CPU-Z ve yabancı forumlarda araştırdığım kadarıyla CL22 olarak gördüm yine ekran görüntüsü paylaşacağım. Hepsiburada üzerinden alacağım, hediye çeki bulunduğu için oradan almak daha iyi olur. CL22 çeşit de çok bulunmuyor, ben soğutucu bloğu olsa daha iyi olur düşündüm ve üzerinde bulunan bellek tepki hızı ve benim RAM ile tam uyumlu çalışmasını istiyorum. RX Vega 7 GPU'dan da tam performans yararlanmak istediğim için DUAL RAM yapmak istiyorum. Öncelik 8GB RAM olduğu için yanına da 8GB RAM alıp 2x8=16 yapmak istiyorum. Eğer indirime girerse 16GB RAM 600 gibi fiyatlara beklerim gördüyseniz, eğer yok o fiyata zor 8GB RAM yeterli bu cihaza diyorsanız 8GB RAM'de alabilirim. Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler. Lütfen direkt sitede bulduğunuz gibi sadece link bırakıp gitmeyin, niye bıraktığınızı ve için de bulunan bilmem şu bellek daha kaliteli şeklinde açıklama yaparsanız sevinirim.

1625654835269.png

Son düzenleyen: Moderatör:
SPD sekmesi boş ise RAM Expert ile kontrol edin.

Tavsiyem, Bigboy almanız. Bigboy RAM'ler Samsung çip kullanıyor ve ömür boyu garantisi var.

Tamamdır hocam. Olur. Resmi distribütör garantili diyor. Hayırlı olsun.

Elinizdeki RAM 1Rx16 ancak alacağınız RAM 1Rx8. Teknik açıdan uyumsuzluk yaratmaz ancak net konuşmayacağım. 1Rx8 daha yüksek bandwith'e sahip, bu sebepten daha performanslı denilebilir. Bana kalırsa elinizde bulunanı da satıp 2 adet 1Rx8 alın. 1Rx16 muhtemelen kısıtlayıcı etki yaratacak. Yine de o kadar performans arayışına girmek istemezseniz rastgele bir tane alın.

Bunlar elinizdeki kodla uygun fiyata gelecektir. Yonga gecikmeleri farklılık gösterebileceğinden net olarak çalışır diyemeyiz ancak %99 ihtimal çalışacaktır.

Son düzenleme:
Elinizdeki RAM 1Rx16 ancak alacağınız RAM 1Rx8. Teknik açıdan uyumsuzluk yaratmaz ancak net konuşmayacağım. 1Rx8 daha yüksek bandwith'e sahip, bu sebepten daha performanslı denilebilir. Bana kalırsa elinizde bulunanı da satıp 2 adet 1Rx8 alın. 1Rx16 muhtemelen kısıtlayıcı etki yaratacak. Yine de o kadar performans arayışına girmek istemezseniz rastgele bir tane alın.

Bunlar elinizdeki kodla uygun fiyata gelecektir. Yonga gecikmeleri farklılık gösterebileceğinden net olarak çalışır diyemeyiz ancak %99 ihtimal çalışacaktır.
Güzel tespit hocam. Fakat mevcut olan RAM, muhtemelen lehimli olduğu için kit şansı olmuyor. Yine Samsung çip olduğu için en garantisi Bigboy duruyor. Sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

@Yener K. Laptopa hiç göz atmadım açıkçası. Lehimliymiş. O halde başka seçenek kalmıyor. Yonga markasına çok takılmamak lazım hocam, mevcut piyasadaki RAM'lerin neredeyse hepsi birbirleriyle uyumlu çalışabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı