DDR4 CL22 3200MHz Notebook RAM önerisi

Bütçe
400-650 TL
Elimde bulunan gömülü RAM satılmaz. Diğer önerini @Yener K. hocama sormam gerekli. Daha mı hızlı içindeki anlattığın olay ile Kingston? Timetec mi Kingston mu?
RAM olayında gördüğüm kadarıyla yavaş olana göre çalışır. Mevcut olanın yanına hızlı bile alınsa yavaşa göre ayarlanıyor. Bu sebeple sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Garanti durumu ve Samsung çip kullanması sebebiyle Bigboy tavsiye ettim. Uyum konusunda sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Performans kaybı olacağını da zannetmiyorum.

Elinizdeki RAM 1Rx16 ancak
İnternette elimdeki RAM'i araştırınca böyle çıkıyor.

1625660612283.png

Tek rakamdan farklı bir sonuç çıktı önüme sanırım.
Benim önüme farklı çıkmış olabilir Lenovo'da aynı konu hakkında 1rx16 olarak bahsi geçmiş. Lenovo ilgili konu. Peki önerdiğiniz Timetec veya Kingston 1rx16 olarak mı çalışıyor?

Tamamdır hocam. Sıkıntı yok. Alın Bigboy RAM'i beraber çalışsınlar.

Yok hocam ben yanlış numara bakmışım 44 değil 43 olarak bakmışım sanırım. Tam kod ile karşılaştırınca @Tolga Samet hocam dediği doğru oluyor.

Yavaş RAM'mi lehimlemişler üzüldüm:(

@SunSet Evet tekrar baktım da 1Rx16 :D Çorba oldu ortalık. Teknik olarak dediğin doğru ancak o kadar dert etmene gerek yok. Zaten elden bir şey gelmez. RAM'in markası veya yonga modeli, tamamen aynısı olmadığı sürece çok mühim değil. Samsung'un bile aynı özellikte yüzlerce varyantı var. Hepsiburada kuponunuzu kullanmanız için her iki modeli de Hepsiburada'dan buldum ben. İstediğinizi alabilirsiniz.

@SunSet Satıcının ilan başlığıyla ürün resmi uyuşmuyor. Yanlış girilmiş muhtemelen

İndirim zamanları şirketlere bağlı, o sebepten bilmiyorum. Şu an 950 TL civarlarında, 650'ye düşeceğini sanmam. Kingston ve Timetec 1Rx8.

@SunSet Tam olarak değer meselesi değil bu. RAM içi gecikme gibi düşün. Bir işlem 4 yongalı (1Rx16) bir RAM'de daha uzun sürerken aynı işlem 8 yongalı (1Rx8) RAM'de daha kısa sürer. 1Rx16 işlemi daha yavaş yapacağından iki tane 1Rx8'e göre daha yavaş olacaktır ancak göz ardı edilebilir gibi, güçlü bir harici grafik kartı olsa o zaman işlemciye daha fazla yük binerdi. RAM iletişimi daha fazla olurdu mantıken. Kısacası çok takmayın, herhangi birini alın geçin :D

Yeni konular

Geri
Yukarı