Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusufc44

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 yıllık bilgisayar programcılığına gidip oradan mühendisliğe geçmeyi düşünüyorum ama şöyle bir söylenti duydum, her üniversiteden DGS sınavına girilemiyormuş gittiğim üniversiteden DGS sınavına girilebilmesi lazımmış seçerken buna dikkat etmeliymişim.

Bunun dışında mühendislik için sayısal puan lazım mesela DGS sınavında matematiği fullesem, Türkçeyi yapmasam mühendislik için yeterli olur mu? Kısacası sözel kısma çok ağırlık vermesem.

Çözüm
Öyle bir şey yok. Açık öğretim ya da 2 yıllık örgün mezunuysan nereden olursan ol girersin.
1 tane net her iki alandan da yapman lazım yoksa puanın hesaplanmaz mat çözsen bile 1 tane Türkçe netin olmalı.
DGS'de kontenjanlar bayağı az. İmkanın varsa mezuna kal daha iyi.
Öyle bir şey yok. Açık öğretim ya da 2 yıllık örgün mezunuysan nereden olursan ol girersin.
1 tane net her iki alandan da yapman lazım yoksa puanın hesaplanmaz mat çözsen bile 1 tane Türkçe netin olmalı.
DGS'de kontenjanlar bayağı az. İmkanın varsa mezuna kal daha iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
DGS taban puanlarına bak orada varsa üniversite alıyordur. Netinin hesaplanması için minimum 1 net Türkçe yapmalısın ve sayısal olsan yüksek bir üniversite için Türkçe neti az da olsa önem taşıyor.

Geri
Yukarı