Dijital İngilizce kursundan nasıl cayılır?

Vavuenx

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Bugün KYK yurt önüne gelen ve Online İngilizce kursu verdiğini vs. söyleyen birkaç anketör önümüzü kesip bize İngilizce seviyemizi, kurs isteyip istemediğimizi vesaire sordular biz de dinleyip, saf olduğumuz için kabul edip kursu aldık. Kursu aldığımız şirketin herhangi bir sosyal medya hesabı vesaire yok ve bu tarz bir dolandırıcılık olduğunu bugün öğrendik. Henüz bir şey kurs tarafından olumsuz bir şey olmadı fakat her türlü kurstan çıkmak istiyoruz. Önce tekrar yanlarına gidip caymak istediğimizi belirttik fakat dijital kod vesaire açtıklarını, sözleşmede cayma hakkımızın olmadığını söylediler. Sonrasında anketör oldukları için ofisi aramamız istendi ofis ise yarın ararız dediler. Yarın arayıp iptal ettik etseler bile birkaç yıl sonra ellerinde sözleşme ile gelip icralık olmamak için ne yapmalıyız? Ya da direkt kabul etmezlerse cayma hakkımız yanıyor mu? Ne yapmamız gerek hiçbir fikrim yok.

Bu firmaların olayı şudur. Siz caymak için belge yollasanız da işleme almazlar ve parayı almak için taciz ederler, dava açarız derler. Direkt tüketici hakem heyetine başvurun ve onlardan yardım isteyin.

İmza attığına göre sen artık bir sözleşme imzalayan bir tarafsın. İlgili kuruma ayrıca tüketici hakem heyetine cayma isteğini belirten bir dilekçe yazacaksın. Kuruma da gidip iptal etmezlerse Cumhuriyet Savcılığı'na gidip dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulunacağını ileteceksin. Yani çok yorum yapmak istemiyorum ama kötü niyetli kişiler için hayat çok kolay.

Bu firmaların olayı şudur. Siz caymak için belge yollasanız da işleme almazlar ve parayı almak için taciz ederler, dava açarız derler. Direkt tüketici hakem heyetine başvurun ve onlardan yardım isteyin.

Peki caymak için bir gerekçe vermem gerekiyor mu? Firmanın Instagram sayfası bile yok tamamen arkadaşlarım aldı diye atladım. Bir de sözleşmede kendi yazımla cayma hakkımın olmadığını yazdım yine de bir çıkar yol var mı?

İmza attığına göre sen artık bir sözleşme imzalayan bir tarafsın. İlgili kuruma ayrıca tüketici hakem heyetine cayma isteğini belirten bir dilekçe yazacaksın. Kuruma da gidip iptal etmezlerse Cumhuriyet Savcılığı'na gidip dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulunacağını ileteceksin. Yani çok yorum yapmak istemiyorum ama kötü niyetli kişiler için hayat çok kolay.
Tam olarak bunu yapmanız gerekiyor. Kesinlikle sadece firmayı muhatap almayın, bu adamların olayı zaten kursu satmak değil iptal edenleri kandırarak paralarına çökmek.

Çok takılmayın böyle şeylere malum yaşadığınız ülkeden ötürü ciddi dava dosyaları bile düzgün işlemiyor, bir şey olcağını sanmıyorum bir şey olursa ben imzalamadım vs itiraz edersiniz, cebinizden para çıkmadıysa sorun yok. (Ufak bir miktar çıktıysada parayı unutabilirsiniz geçmiş olsun, ders olmuş olur sizin içinde)

Peki caymak için bir gerekçe vermem gerekiyor mu? Firmanın Instagram sayfası bile yok tamamen arkadaşlarım aldı diye atladım. Bir de sözleşmede kendi yazımla cayma hakkımın olmadığını yazdım yine de bir çıkar yol var mı?
Kardeş bir de malvarlığımı bağışlıyorum deseydin. sen yarın git en iyisi suç duyurusunda bulun herhangi bir de ödeme yapma.

Çok takılmayın böyle şeylere malum yaşadığınız ülkeden ötürü ciddi dava dosyaları bile düzgün işlemiyor, bir şey olacağını sanmıyorum bir şey olursa ben imzalamadım vs itiraz edersiniz, cebinizden para çıkmadıysa sorun yok. (ufak bir miktar çıktıysada parayı unutabilirsiniz geçmiş olsun, ders olmuş olur sizin içinde)

Cebimden para çıkmadı fakat senet tarzı bir şey sözleşme. Parayı vermezsem illaki başıma dert açarlar diye direkt iptal etmek istiyorum ödemesine de daha var zaten.

Kardeş bir de malvarlığımı bağışlıyorum deseydin. Sen yarın git en iyisi suç duyurusunda bulun herhangi bir de ödeme yapma.

Teşekkür ederim. Cayma hakkım yok cümlesi yüzünden hiçbir şeyden yararlanmama ihtimalim var mı yani savcılığa mı gitmem daha doğru olur tüketici hakem heyetine başvurmam mı?

Geri
Yukarı