E-spor İçin 1800 TL Sistem Toplama

berkozbek

Hectopat
Daha fazla  
Daha çok LoL, CS:GO vb. oyunlar oynuyorum yayın veya Youtube'a video atmayacağım. Bu tarz oyunlarda 150 FPS görmek istiyorum. İşlemci olarak i3-6100 düşünüyorum fakat her türlü fikre açığım 1800 TL bütçe.

Son düzenleyen: Moderatör:
144 Hz alamayacağın için alacağın 150 FPS ile 60 FPS arasında herhangi bir fark olmayacağını bilmeni isterim. Hatta 150 FPS senin açından daha kötü olur.

60 ile 150 arasında ciddi bir fark var. Çoğu oyuncu fark etmez belki 30 - 60 FPS oynamak için yeterlidir belki ama başka oyuncularla rekabet için değil.

60 ile 150 arasında ciddi bir fark var. Çoğu oyuncu fark etmez belki 30 - 60 FPS oynamak için yeterlidir belki ama başka oyuncularla rekabet için değil.
60 FPS ile 150 FPS arasında elbette ki akıcılık arasından çok fark var.
Fakat 60 Hz bir monitörde 60 FPS ile 150 FPS arasındaki tek fark 150 FPS'deki yırtılmalar olur.

Kusura bakmayın çok yoğundum cevap yazamadım benim 150 fps den kastım 60 fps in altına düşmemesi zaten fps i sabitleyeceğim 80'e. Monitor dahil değil.

Son düzenleme:
Beyler saçmalayın. 60 fps ile 150 fps arasında hangi monitörü kullanırsanız kullanın çok fark var. Açık Vsync veya fps sabitleyici oynayın 60 fps'de bir de serbest bırakın 150'yi görün anlarsınız. Ekrandaki yırtılmalara gelirsek 0nlar pek belirgin olmuyor. Yıllarca 60 Hz monitörde 100+ fps ile MMOFPS oyunları oynadım, yırtılmayı fark etmedim bile hiç. Adam alacak 144Hz monitörü, 70 FPS'de oynayacak, esas o zaman akıcı olmaz işte. Benim önerim o işlemcinin yanına 750 Ti veya GTX 950 sığdırabiliyorsan sığdır kardeşim. Monitörü 1MS almaya çalış. Hayırlı olsun şimdiden sistem.

144 fps sabit oynuyorum 60 herz 5 ms monitörde en ufak yırtılma yok. Sabitlemeyi kaldırınca 450 fps oluyor ancak o zaman yırtılma yaşıyorum. 140 fps ile 60 herz monitörde LoL de en ufak yırtılma olmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı