Epic Games dolara geçti

İnşallah geçer de Epic fanboyları şu çöp platformu sırf Steam gibi dolara geçmediği için övmeyi bırakır.

1- Mümkün.
2- EA'in yaptığı gibi hiç Türkiye diye bir ülkeyi takmadan geçebilirler.
3- Gayet mantıklı olur, olmasa Steam ve EA yapmaz.
Epic Games, indirim düzenlemelerini her para birimine özel yaptı. İndirim döneminde yapılacak bir değişim olmaz bu ayrıca mağazaya getirilen oyunlar için yerel fiyatlandırma yapılmaya devam ediliyor.

EA üzerinden alışveriş yapan çok yoktu ve yaptıkları indirimden sonra para birimi değişti. Steam fiyatlarıyla dengelemek istediler. EA, hiçbir zaman tam olarak yerel fiyatlandırma uygulamadı aslında. Oyunlarını çıkardıkları gün o günkü dolar kurunun TL karşılığı olarak çıkartıp bir daha fiyatları güncellenmiyorlardı. Bu yüzden Türk Lirası değer kaybettikçe EA oyunları bize çok ucuz satılmaya başlandı. Onlar da kökten çözdüler işi.

Steam ile Epic Games'in durumu ise karşılaştırılamaz çünkü Steam yayıncıların şikayetleri üzerine bu kararı aldı. O yayıncılar zahmet edip Epic Games fiyatlarını bile güncellemedi çünkü bunca zaman Steam varken kimse fiyat farkı olmadıkça Epic Games'i kullanmıyordu.

Şu an da fiyatların ucuzluğundan dolayı eminim ki Epic Games Türkiye satışları çok artmıştır, yurt dışında bu kadar rağbet gören bir platform değil, Türkiye'yi uzun bir süre daha kaybetmek isteyeceklerini sanmıyorum.
Gabe abi Mega İndirim'e kadar geçerler mi sence?
Mega indirim neymiş? Epic Games'i Steam kadar takip edemiyorum.

Epic Games, indirim düzenlemelerini her para birimine özel yaptı. İndirim döneminde yapılacak bir değişim olmaz bu ayrıca mağazaya her getirilen oyunlar için yerel fiyatlandırma yapılmaya devam ediyorlar.

EA üzerinden alışveriş yapan çok yoktu ve yaptıkları indirimden sonra para birimi değişti. Steam fiyatlarıyla dengelemek istediler. EA, hiçbir zaman tam olarak yerel fiyatlandırma uygulamadı aslında. Oyunlarını çıkardıkları gün o günkü dolar kurunun TL karşılığı olarak çıkartıp bir daha fiyatları güncellenmiyorlardı. Bu yüzden Türk Lirası değer kaybettikçe EA oyunları bize çok ucuz satılmaya başlandı. Onlar da kökten çözdüler işi.

Steam ile Epic Games'in durumu ise karşılaştırılamaz çünkü Steam yayıncıların şikayetleri üzerine bu kararı aldı. O yayıncılar zahmet edip Epic Games fiyatlarını bile güncellemedi çünkü bunca zaman Steam varken kimse fiyat farkı olmadıkça Epic Games'i kullanmıyordu.

Şu an da fiyatların ucuzluğundan dolayı eminim ki Epic Games Türkiye satışları artmıştır, yurt dışında bu kadar rağbet gören bir platform değil, Türkiye'yi uzun bir süre daha kaybetmek isteyeceklerini sanmıyorum.

Mega indirim neymiş? Epic Games'i Steam kadar takip edemiyorum.
Mayıs'ta oluyor hocam, kış indirimi kadar büyük oluyor diye biliyorum.

uTorrent-Logo.png
DAEMON_Tools_Lite.png

(Çok üzüldüm 😭😭😭)

Bir bakmışsınız, yeni yıla girdiğimiz an Epic Games de Türk lirasını kaldırıyor. Ne sürpriz olurdu ama.

Bence şaşırtıcı olmaz. Epic Games'in 2024 yılı içerisinde TL desteğini keseceğini düşünüyorum çünkü hazıra dağ dayanmaz diye bir laf vardır. İllaki kaynakları tükenecektir.

Saçma sapan ve çocukça, çocuk kandırır gibi bir konu, ayrıca ben burada mizah ve eğlencelik bir durum da göremiyorum. Epic Games aramalarında bu konunun çıkması da Technopat Sosyal'in kalitesine yakışmıyor.

Geri
Yukarı