Rehber Custom ROM Exynos 7870 cihazlara GSI ROM kurma

Evet bu rehberde başlıkta anlattığım gibi Exynos 7870 cihazımıza gsi ROM kurmayı anlattım.
Bu rehberde kullandığım cihaz J7 2016 (J710F)
İşlemlerin daha iyi olumlu sonuç olması için OrangeFox Recovery kullanmanızı önermekteyim.
Eğer cihazınızda vendor Partition'u yok ise verdiğim Drive linkinde mevcutdur Gerekli dosyalar
ExynOS7870_Createvendor_2.0.ZIP dosyasını flashlıyoruz ve tekrardan Recovery'ye dönüyoruz.

1698260877799.png

Ardindan bu şekil wipe atıyoruz.
İlk gsi ROM'u kuruyoruz ben burada Android 14 AOSP ROM kullandım ROM'un linki. AOSP14

1698261033850.png

ROM'u kurarken System image olarak devam ediyoruz kurulum sırasında system_root verirse problem değildir.
Arından vendor dosyamızı flashlıyoruz yumi vendor önerilir h-vendor da cihaz çalışırken hata verir ise bootloop ta kalabiliyor.
Ve reboot System diyoruz eğer OrangeFox no OS hatası verirse sorun değil devam edebiliriz.
Ve kurulumu tamamlamış bulunmaktayız ROM'dan görüntüler sorununuz varsa çekinmeden sorabilirsiniz.

1698261553840.png

1698261563456.png

Bu arada gsi varken Magisk GApps Kali nethunter vb kurulamayabiliyor bunun sebebi salt okunur olmasından kaynaklı bu konu ile çözdüm.

Son düzenleme:
Evet bu rehberde başlıkta anlattığım gibi Exynos 7870 cihazımıza gsi ROM kurmayı anlattım.
Bu rehberde kullandığım cihaz J7 2016 (J710F)
İşlemlerin daha iyi olumlu sonuç olması için OrangeFox Recovery kullanmanızı önermekteyim.
Eğer cihazınızda vendor Partition'u yok ise verdiğim Drive linkinde mevcutdur Gerekli dosyalar
ExynOS7870_Createvendor_2.0.ZIP dosyasını flashlıyoruz ve tekrardan Recovery'ye dönüyoruz.

Eki Görüntüle 1990118

Ardindan bu şekil wipe atıyoruz.
İlk gsi ROM'u kuruyoruz ben burada Android 14 AOSP ROM kullandım ROM'un linki. AOSP14

Eki Görüntüle 1990129

ROM'u kurarken System image olarak devam ediyoruz kurulum sırasında system_root verirse problem değildir.
Arından vendor dosyamızı flashlıyoruz yumi vendor önerilir h-vendor da cihaz çalışırken hata verir ise bootloop ta kalabiliyor.
Ve reboot System diyoruz eğer OrangeFox no OS hatası verirse sorun değil devam edebiliriz.
Ve kurulumu tamamlamış bulunmaktayız ROM'dan görüntüler sorununuz varsa çekinmeden sorabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1990143

Eki Görüntüle 1990144

Bu arada gsi varken Magisk GApps Kali nethunter vb kurulamayabiliyor bunun sebebi salt okunur olmasından kaynaklı bu konu ile çözdüm.
Sizce G610F cihazıma kurmalı mıyım hocam? Stabilite sorunları olur mu? Yoksa OneUI portlu bir ROM mu kurayım?

Rehber için teşekkür ederim güzel olmuş.

Sizce G610F cihazıma kurmalı mıyım hocam? Stabilite sorunları olur mu? Yoksa One UI portlu bir ROM mu kurayım?

Rehber için teşekkür ederim güzel olmuş.

Hocam ikisi de aynı şey. Zaten o One UI port ROM'lar genelde. Treble ROM aslında onların dosyalarını karıştırırsan. Onların bir GSI ROM olduğunu anlarsın.
Bu arada rica ederim.

Hocam ikisi de aynı şey. Zaten o One UI port ROM'lar genelde. Treble ROM aslında onların dosyalarını karıştırırsan. Onların bir GSI ROM olduğunu anlarsın.
Bu arada rica ederim.
Anladım hocam bilgi için teşekürler:)

Stabilite sorunları yoksa kurayım o zaman

Anladım hocam bilgi için teşekkürler:)

Stabilite sorunları yoksa kurayım o zaman.

Stabil çalışıyordu gayet. ArrowOS 12l ve crDroid 12 ile Android 14 AOSP denemiştim stabil çalışıyor halada çekmeceğim'de duruyor şu an.

English installition video available.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Google Drive üzerinde değişiklik yaptım. Link sorun çıkarırsa yazmaktan çekinmeyin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı