Rehber Samsung Tab A 8" (2019) GSI ROM Kurma

Selam,
Bugün Samsung Tab A 8" 2019 diğer adıyla SM-T290 cihazımıza GSI ROM kuracağız.
Gerekli dosyalar aşağıda mevcut.
GSI ROM dosyası:
TWRP dosyası:
Öncelikle geliştirici seçeneklerinden OEM ve USB Hata Ayıklamayı açın.
Buradan etkinleştir yazısına tıklayın.

Screenshot_20220814-153308_Settings.jpg

Tableti sıra Download Mode'a almada.
Tableti tamamen kapatıyoruz. Ardından ses açma, kısma ve güç tuşuna basıp Download moda alıyoruz.
Bize 2(iki) defa OEM kilidini açmaya emin misin diye soracak. Ses açma tuşuna basarak kabul ediyoruz.
Bunu yaptığımız taktirde cihaz garanti dışı kalacaktır.

IMG_20220814_165154_855.jpg

IMG_20220814_165225_580.jpg

Sorunsuz bir şekilde kurmuş olduk TWRP'yi:

1660486297706.png

Şimdi TWRP'ye giriyoruz:
Buradan Format Data diyoruz:

17_13_0003upper.png

Yes yazıp onaylıyoruz:

17_13_3659upper.png

Şimdi sıra geldi GSI ROM'u kurmaya geldi:
İnstall menüsünden İnstall Image yazısına tıklıyoruz:
Sonu img ile biten dosyayı seçip kaydırıyoruz.

17_21_5611upper.png

Gelen pencereden System Image yazısına tıklayıp kaydırın:

17_22_5044upper.png

ROM kuruldu sonunda. ROM'u kurduktan sonra Reboot çekebilirsiniz.

17_24_1393upper.png

Siz bunu okurken ben uygun GApps dosyası arayışına girdim. Aklınıza takılan her türlü soruları sorabilirsiniz.

Samsung USB driver indirdiniz mi? Bootloader açtınız mı? USB hata ayıklama açtınız mı? OEM kilit açmayı aktifleştirdiniz mi?

Samsung USB driver indirdiniz mi? Bootloader açtınız mı? USB hata ayıklama açtınız mı? OEM kilit açmayı aktifleştirdiniz mi?
Herşey tamam. Tabletin bootloader sürümü T290xxs4cwc1 s3 veya u3 olsaydı bu hata olmazdı. Yazılım güncellemeleri ile alakalı. Stock rom'a geri döndüm artık.

hocam stock roma nası dönüyoruz bende denemek istiyorum.birde şunu sorayım.sürüm nasıl düşürürüm.?

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama Custom ROM kesinlikle kurmayın tablet çok yavaşlıyor Android 8 sürümünde takılın ha bir de rootlayın ondan sonra ne isterseniz yapın götünüze rahat batmasın sadece sürüm düşürüp rootlayın yani kısaca sonra zaten istediğinizi silip istediğinizi özelleleştire biliyorsunuz...
hocam android 8 sürümünü nasıl indiricez ve nereden indiricez?

Hocam bu tablet için LineageOS 20 Android 13 ve mind the GApps 13 kurun ve rahatınıza bakın ben bu tablet için bir sürü ROM denedim hiçbiri lineage kadar stabil değil root atmanıza gerek yok. @MazlumCan
hocam bu tablet için dediğiniz romların linkini verirmisiniz rica etsem.birde sürüm farklı bizde.sonu c1 ile biten sürüm var.bu lineos her sürüme yüklenirmi.

Son düzenleme:
Hocam stock roma nasıl dönüyoruz bende denemek istiyorum. Bir de şunu sorayım. Sürüm nasıl düşürürüm?

Hocam Android 8 sürümünü nasıl indireceğiz ve nereden indireceğiz?

Hocam bu tablet için dediğiniz ROM'ların linkini verir misiniz rica etsem. Bir de sürüm farklı bizde. Sonu C1 ile biten sürüm var. Bu lineos her sürüme yüklenir mi?

Hocam bu konunun başında var gerekli dosyalar zaten oradan bakıp indirebilirsiniz.

Selam,
Bugün Samsung Tab A 8" 2019 diğer adıyla SM-T290 cihazımıza GSI ROM kuracağız.
Gerekli dosyalar aşağıda mevcut.
GSI ROM dosyası:
TWRP dosyası:
Öncelikle geliştirici seçeneklerinden OEM ve USB Hata Ayıklamayı açın.
Buradan etkinleştir yazısına tıklayın.

Eki Görüntüle 1485433

Tableti sıra Download Mode'a almada.
Tableti tamamen kapatıyoruz. Ardından ses açma, kısma ve güç tuşuna basıp Download moda alıyoruz.
Bize 2(iki) defa OEM kilidini açmaya emin misin diye soracak. Ses açma tuşuna basarak kabul ediyoruz.
Bunu yaptığımız taktirde cihaz garanti dışı kalacaktır.

Eki Görüntüle 1485528

Eki Görüntüle 1485529

Sorunsuz bir şekilde kurmuş olduk TWRP'yi:

Eki Görüntüle 1485540

Şimdi TWRP'ye giriyoruz:
Buradan Format Data diyoruz:

Eki Görüntüle 1485543

Yes yazıp onaylıyoruz:

Eki Görüntüle 1485544

Şimdi sıra geldi GSI ROM'u kurmaya geldi:
İnstall menüsünden İnstall Image yazısına tıklıyoruz:
Sonu img ile biten dosyayı seçip kaydırıyoruz.

Eki Görüntüle 1485548

Gelen pencereden System Image yazısına tıklayıp kaydırın:

Eki Görüntüle 1485552

ROM kuruldu sonunda. ROM'u kurduktan sonra Reboot çekebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1485558

Siz bunu okurken ben uygun GApps dosyası arayışına girdim. Aklınıza takılan her türlü soruları sorabilirsiniz.

Selamünaleyküm hocam lineage 20.0 Samsung SMT 290 cihazıma kurarsam sıkıntı oluşurmu teşekkürler.

Teşekkürler hocam biliyosunuz tablet Android 11 olunca çok kasmaya başladı inşallah sorun olmaz iyi sosyaller.
Hocam ben gsi kurduğum zaman google apps bulamadım/çalışmadı. Bulup da buraya yazarsanız sevinirim.

Hocam ben gsi kurduğum zaman Google apps bulamadım/çalışmadı. bulup da buraya yazarsanız sevinirim.

Araştırıyorum hocam çoğu gsi çalışmıyor.

Hocam ben gsi kurduğum zaman Google apps bulamadım/çalışmadı. bulup da buraya yazarsanız sevinirim.

Hocam bunu dener misiniz MindTheGapps-13.0.0-arm64-20221025_100653.zip | by Alessandro Astone for Generic Device/Other

Error verirse bunu kurarsanız error geçer.
https://www.apkmirror.com/apk/evozi...release/device-id-1-3-2-android-apk-download/

Kral yaptım maalesef hiçbir işe yaramadı artık orijinal arayüzüne döndüm Android 9 yaptım hızlı çalışıyor.

Hocam bende denedim ama stock ROM'ları kuramadım Android 11 T290XXS5CWG5 sürüm maalesef Android 9 ya da 10'a düşüremedim hata verdi sizin bir bilginiz var mı? Teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı