Oyun Far Cry 3 inceleme

Yaklaşık birkaç hafta önce Far Cry 3 mü Far Cry 5 mi diye post attım ve herkes bana 3'ün en iyi Far Cry oyunu olduğunu söylediler. Ama ben grafik vb kötüdür kesin deyip oynadım. Oyun hakkında şunları söylemek istiyorum. Oyun gerçekten; DRAM, heyecan, aksiyon, macera gibi kavramları tamamıyla karşılıyor. Grafik olarak Ultra high grafiklerde oynadım ve gözüme hiç kötü görünmedi. Silah desenleri gibi hoş ve dikkat çekici etkenlerde güzel olmuştu sadece arkadan sızıp adamları arkadan bıçaklamak için bile oynanır diyorum özel itemler açıyorsun vb bir sürü özellik var oyunu tamamıyla anlamam bayağı zaman almıştı. Oyunda sıkça yapmanız gereken bir diğer aksiyon ise avlanma. Ubisoft firması hiçbir masraftan kaçmayarak adanın içindeki vahşi yaşamı tamamlayan hayvanları da unutmamış. Ayıdan, geyiğe, timsahtan yılana hatta köpek balıklarına kadar çok çeşitli hayvanlar adada mevcut. Oyun sizden bu hayvanları avlayarak derisinden cüzdan, silah kılıfı, çanta gibi yardımcı malzemeleri yapmanız ve kendinizi bu konuda geliştirmenizi bekliyor. Bu özellik sizi ileride daha çok teçhizat taşımanızı sağlayacaktır. Yalnız çok dikkatli olmanızda yarar var çünkü bu hayvanlar pek de tekin değil. Timsah avında ya da pusuya yatmış korsanlardan birini tam indirecek iken ayağınızın ucunda sürünen bir yılan kolayca sizi ısırabilir ya da tam size ateş etmek üzere üstünüze gelen düşmanınıza bu hayvanlardan biri saldırabilir. Oyun hem senaryo, hem çoklu oyuncu modu ile birlikte co-op moduna da sahip. Oyun sinematik bir anlatım ile başlıyor. Jason brody ve arkadaşlarının tatil için gittikleri egzotik bir ada olan rook adasında tatil yaparken liderleri vaas olan ve esir ticaretiyle uğraşan bir grup korsanın eline esir düşerler. Vaas ailelerinden fidye isteyip onları köle olarak satmayı planlarken Jason'un asker olan abisiyle birlikte kaçarken abisi vaas tarafından öldürülür. Esir kampından kaçmayı başaran jason adanın yerli halkı olan rakyat kabilesinden dennis adında biri tarafından kurtarılır. Vaas'ın elinden kurtulması ve kısa sürede cesareti ile adada saygı duyulan bir isim haline gelen Jason'un planı ise adayı vaas ve adamlarından temizleyip arkadaşlarını kurtarmakta. Hikayesi zayıf olmuş diyenler var ama gayet güzel ben 9/10 veriyorum oyuna buradan oyunu oynamam için paylaşım ve açıklama yapanlara teşekkürler oynamayan varsa mutlaka oynasın.

Son düzenleme:
Hocam bir tık kısa olmuş sanki. Yapayım da gitsin der gibi.

Hocam uzun tutuyorum ben niye okuyayım boş yazmışsın vb diyenler oluyor ondan kısa ve öz yaptım yoksa genel bir açıklamayı Steam'de 1 paragraf büyüklüğünde yazdım.

Far Cry serisinin en iyi ana kötü karakterine (villain) sahip oyundur aynı zamanda. Genelde denk geliyorum; Far Cry 6'da Giancarlo Esposito'nun bulunuyor olması serinin en iyisi anlamına gelmiyor ama tabi ki çok iyi bir oyuncudur, ayrı konu.

Geri
Yukarı